Rozgrywki Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup oficjalnie zakończone!

piątek, 03, luty 2023

To było prawdziwe święto piłki halowej. Zakończyliśmy 15. edycję Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup.

Żarów po raz kolejny był jedynym miastem, który przeprowadził rozgrywki ligi futsalu w powiecie świdnickim. Tytuł mistrzowski zdobywa Wektor Świdnica. Dla zawodników to szósty triumf w rozgrywkach. W tym sezonie byli niepokonani. Żadna z drużyn nie zdołała z nimi nawet zremisować. Pierwsze miejsce oznacza również udział w finale dolnośląskim, gdzie zobaczymy mistrzów lig futsalu, a organizatorem tego wydarzenia będzie Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

>>> Zdjęcia


- Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tych rozgrywkach. Co roku staramy się odmładzać skład. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy rozgrywki Electrolux Cup. Teraz czas na finał dolnośląski. Postaramy się sprawić tam niespodziankę – powiedział tuż po zakończeniu rozgrywek Artur Zielonka, kierownik Wektor Świdnica. Jeśli mowa już o finale wojewódzkim, to rozegrany zostanie 26. lutego w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski dla Cannabis. Na najniższym stopniu podium znalazł się ubiegłoroczny triumfator Zebra Team. Czwarta lokata dla Szkółki Ajaxu. Ostatnia kolejka decydowała, która z drużyn spadnie do 2. ligi. Ligę opuszczają piłkarze Electrolux Świdnica, a z utrzymania cieszą się reprezentanci Electrolux Żarów.
W 2. lidze zwycięstwo i awans dla beniaminka Tabaluga. Drugie miejsce zajmują FC Wylewniaki. Do ostatniej kolejki decydowały się losy brązowych medali, a te zawisły na szyjach piłkarzy Unii Jaroszów. Pozostałe miejsca w 2. lidze: 4. LKS Piotrowice Św., 5. Turbokozaki, 6. Silesia Żarów.

Nagrody indywidualne:
1. liga Electrolux Cup
najlepszy bramkarz – Błażej Leputa (Electrolux Żarów)
najlepszy strzelec – Wojciech Szuba (Wektor Świdnica)
najlepszy zawodnik – Michał Czernicki (Cannabis)
2. liga Electrolux Cup
najlepszy bramkarz – Gracjan Felusiak (FC Wylewniaki)
najlepszy strzelec – Damian Sobczak (Tabaluga)
najlepszy zawodnik – Tomasz Janes (LKS Piotrowice Św.)

Skład zwycięzców – Wektor Świdnica: Bartosz Kot, Tomasz Janikowski, Grzegorz Borowy, Jakub Filipczak, Dawid Kusio, Maciej Madziała, Michał Morawski, Jakub Solarz, Mateusz Solarz, Wojciech Sowa, Kamil Szczygieł, Wojciech Szuba, Artur Zielonka.

Nagrody wręczał dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Tomasz Pietrzyk oraz Ilona Ikonnikova z Electrolux Żarów.

Sponsor główny: Electrolux Żarów. Organizator: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Statystyki, tabele, wyniki znajdują się na stronie internetowej www.electroluxcup.zarow.pl

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Rozgrywki Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup oficjalnie zakończone! . Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates