Pół miliona złotych na świetlicę w Łażanach

Budynek świetlicy wiejskiej w Łażanach już niebawem zmieni swój wygląd. Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał środki finansowe na przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej w Łażanach w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wniosek na przebudowę świetlicy złożyło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, a przyznana kwota dofinansowania wynosi pół miliona złotych.

Promesę na realizację tej inwestycji przekazał na ręce Tomasza Pietrzyka, dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz radnej Rady Miejskiej Marii Tomaszewskiej wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Gwóźdź. - Inwestowanie w obiekty pełniące funkcje kulturalne na obszarach wiejskich są bardzo potrzebne, widać to po dużym zainteresowaniu lokalnych samorządowców. W imieniu samorządu województwa, składam na Wasze ręce te symboliczne promesy i mam nadzieję, że już nie długo efekty będziemy mogli podziwiać na własne oczy - mówił wicemarszałek Marcin Gwóźdź.Pierwsze prace remontowe ruszą po zakończeniu całej procedury przetargowej i podpisaniu umowy z wyłonionym wykonawcą. Przetarg na przebudowę i rozbudowę świetlicy w Łażanach ma zostać ogłoszony już niebawem. - Mieszkańcy Łażan od wielu lat czekają na kompleksowy remont świetlicy wiejskiej. Budynek ten nie jest dobrą wizytówką wsi, a jest to miejsce ważne dla całej społeczności wiejskiej. Tu w Łażanach prężnie działa Stowarzyszenie Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś", Koło Gospodyń Wiejskich i klub sportowy "Zryw" Łażany, które dzięki zrealizowanym pracom będą miały okazję poszerzyć zakres swoich działalności - podkreśla burmistrz Leszek Michalak.


Całkowity koszt jej remontu wyniesie ponad 800 tysięcy złotych. - Świetlica wiejska w Łażanach służy wszystkim naszym mieszkańcom jako centrum organizacji spotkań rekreacyjno-kulturalnych, ale także imprez i uroczystości integrujących całą społeczność wiejską. Dzieci i młodzież czekają również na nowe zajęcia, które prowadzić będzie dla nich Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Cieszę się, że dzięki wspólnej pracy udało się pozyskać dofinansowanie na remont tego obiektu. Czekamy teraz na pierwsze prace, które powinny się rozpocząć już wkrótce - mówi radna Maria Tomaszewska. 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Pół miliona złotych na świetlicę w Łażanach . Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates