Zebra umocniła pozycję lidera

czwartek, 16, grudzień 2021

Zebra Team wciąż niepokonana. Podsumowujemy 3. kolejkę Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup.
Cannabis, zwycięzca ligi z sezonu 2018/19 był ostatnim przeciwnikiem lidera Zebry Team. Beniaminek wyglądał tak, jak pokazuje to górna część tabeli. Emocje i wyrównaną rywalizację oglądaliśmy w pierwszej części połowy, która kończy się wynikiem 3:2 dla Zebry Team. Z każdą kolejną minutą drugiej odsłony pojedynku lider zyskuje na przewadze. Na cztery celne trafienia Zebry, Cannabis odpowiada dwoma bramkami. To zdecydowanie za mało, żeby odnieść korzystny rezultat. Ostatecznie Zebra Team pokonuje rywala 7:4. Jakub Smutek notuje cztery bramki i przedziera się na fotel lidera najlepszych strzelców. Napastnik Zebry ma jednego gola przewagi nad Mateuszem Mrozem z Cannabis i klubowym kolegą Szymonem Tragarzem.

Po fatalnej inauguracji Wektor Świdnica wygrał drugi ligowy pojedynek. Do takiego stylu gry piłkarze świdnickiej drużyny przyzwyczaili nas w poprzednich edycjach Electrolux Cup. Szybkość gry, podania w jedno tempo i bezradność przeciwnika. Tak w skrócie można opisać rywalizację z Electrolux Żarów. Wektor wygrywa bardzo wysoko i przekonywająco. Rywal zmuszony został do wyciągania piłki z siatki, a ostateczny wynik to 11:1. Po cztery bramki dla swojej ekipy zdobyli Wojciech Sowa oraz Wojciech Szuba. Wektor w obliczu obrony mistrzowskiego tytułu z pewnością nie może mieć drugiego potknięcia.

W drugiej lidze komplet punktów zachowali już tylko zawodnicy Electrolux Świdnica. Przebieg spotkania nie zapowiadał tak wysokiej wygranej. Szybko zdobyte dwie bramki w drugiej połowie przez Marcina Obryckiego i Pawła Nocenia pozwalają Turbokozakom na wyrównanie stanu rywalizacji. W kolejnych minutach oglądaliśmy dominację świdnickiego Electroluxa. Pięć bramek pozbawiło rywala złudzeń, kto tego dnia był lepszy.

SNN Squad wygrywa pierwszy ligowy pojedynek, notując przy tym pierwsze punkty. Wysokie zwycięstwo nad Silesią Żarów być może będzie początkiem dobrych występów w lidze.
Teraz czas na ligowe przyspieszenie przed przerwą świąteczno-noworoczną. Piłkarzy zobaczymy dwukrotnie w sobotę oraz w niedzielę (18-19 grudnia). Pierwszy gwizdek w hali sportowej GCKiS w Żarowie zabrzmi o godz. 14:40.