Memoriał siatkarski im. Kazimierza Bordulaka

środa, 20, listopad 2019

Siatkarski Memoriał, poświęcony pamięci Kazimierza Bordulaka był okazją do wspomnień wieloletniego działacza sportowego, prezesa żarowskiego Chemika.

W turnieju zorganizowanym przez TKKF Chemik Żarów zobaczyliśmy cztery drużyny. Na zaproszenie żarowskiego klubu tradycyjnie odpowiedziały kluby z Katowic oraz Wieruszowa. Otwarcia zawodów dokonali włodarze miasta oraz przyjaciele, wśród których znaleźli się Leszek Michalak, Przemysław Sikora, Lilla Gruntkowska, Tadeusz Pudlik, Jan Caliński.

>>> Zdjęcia


- Spotykamy się dziś na I Memoriale pamięci naszego przyjaciela Kazimierza Bordulaka. Cieszę się, że każdy przyjął zaproszenie. Jedni, aby zaprezentować dobrą grę w siatkówkę, a inni, aby dopingować i wspierać zawodników. Wszyscy jesteśmy tutaj dziś obecni, aby wspominać Kazimierza, który zapewne patrzy teraz na nas z góry i jest dumny, że w Żarowie rozgrywa się kolejny mecz siatkówki. Dziękuję i mam nadzieję, że będziemy się spotykać każdego roku, aby uczcić pamięć naszego przyjaciela i wielkiego miłośnika piłki siatkowej – mówił podczas otwarcia Zbigniew Sionko prezes TKKF „Chemik” Żarów.
W całym turnieju zwyciężył pierwszy zespół TKKF Chemik Żarów przed Boroki Katowice, Kubusie Wieruszów, oraz TKKF Chemik II Żarów. Najlepszym siatkarzem wybrano Tomasza Chlipalskiego (Chemik I Żarów).
Zawodników do większego wysiłku mobilizowały cheerleaderki Kids Dance z GCKiS.

TKKF Chemik I Żarów: Ireneusz Pękała, Jakub Szram, Jakub Borowy, Tomasz Chlipalski, Tomasz Smereka, Stanisław Dobrowolski.
TKKF Chemik II Żarów: Jacek Kruk, Krzysztof Jachimowicz, Filip Slatan, Adrian Smagło, Jakub Wiśniewski.
Imprezę wsparli: Lilla Gruntkowska, Tadeusz Pudlik, Beata i Stanisław Łukaszów, Tadeusz Dalgiewicz, Ireneusz Pękała.
Współorganizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
Po zakończeniu turnieju zawodnicy i zaproszeni goście udali się na cmentarz, aby złożyć symboliczną wiązankę kwiatów i zapalić znicze na grobie Kazimierza Bordulaka.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Memoriał siatkarski im. Kazimierza Bordulaka. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates