Udany turniej Żaków

środa, 29, listopad 2017

Żaki ze Szkółki Piłkarskiej GCKiS w Żarowie wzięły udział w turnieju JAKO Cup. Drugi turniej piłki halowej z cyklu JAKO Cup zakończył się zwycięstwem UKS-u Lechii Dzierżoniów. Podium podczas imprezy przeznaczonej dla zawodników i zawodniczek z rocznika 2009 uzupełniły ekipy Gryfa Świdnica i Football Academy Wałbrzych.

Na starcie turnieju rozgrywanego w hali na osiedlu Zawiszów w Świdnicy stanęło w sumie 9 zespołów. Oprócz Lechii, Gryfa i Football Academy obserwowaliśmy zmagania dwóch drużyn z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Kuźni Jawor, Akademii Piłkarskiej Świdnica i dwóch ekip gospodarzy – Polonii-Stali Świdnica.


Każdy z zespołów rozegrał po sześć meczów, przeprowadzono trzy fazy turnieju. W tej decydującej rywalizacja toczyła się w grupie „złotej”, „srebrnej” i „brązowej”. W walce o miejsca 1-3 zdecydowanie najlepsi okazali się piłkarze UKS-u Lechia Dzierżoniów, którzy zanotowali bardzo pewne wygrane z Gryfem Świdnica i Football Academy Wałbrzych. W decydującym o drugiej pozycji meczu Gryf Świdnica pokonał wałbrzyszan 6:4.

Bardzo zacięty przebieg miały spotkania w grupie „srebrnej” o miejsca 4-6 na zakończenie imprezy. Akademia Piłkarska Świdnica, GCKiS I Żarów i Polonia-Stal Świdnica zgromadziły na swoim koncie po jednej wygranej i porażce. Najlepszym bilansem goli mogli pochwalić się jednak poloniści, minimalnie wyprzedzając żarowian i AP Świdnica.

Grupa „brązowa” została wygrana przez Kuźnię Jawor. Goście pokonali GCKiS II Żarów i zremisowali 4:4 z Polonią-Stal II Świdnica. Biało-zieloni uplasowali się ostatecznie na ósmej lokacie, żarowianie finiszowali na dziewiątym miejscu.

Klasyfikacja końcowa turnieju dla rocznika 2009:
1. UKS Lechia Dzierżoniów
2. Gryf Świdnica
3. Football Academy Wałbrzych
4. Polonia-Stal I Świdnica
5. GCKiS I Żarów
6. Akademia Piłkarska Świdnica
7. Kuźnia Jawor
8. Polonia-Stal II Świdnica
9. GCKiS II Żarów

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Udany turniej Żaków. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates