Sprawdzili wiedzę sportową

piątek, 27, październik 2017

W czwartkowy wieczór w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbyły się III Gminne Mistrzostwa Kibiców Sportowych. Konkurs poprowadził pomysłodawca turnieju Ryszard Prawdzik, któremu pomagali Ewa Wołek oraz Jan Caliński. W pierwszej części wszyscy uczestnicy odpowiadali na pytania zarówno z tematyki ogólnosportowej dotyczącej wydarzeń na świecie, jak również żarowskiego sportu.

Po przeprowadzonej rundzie eliminacyjnej, do ścisłego finału awansowała trójka kibiców, która na tym etapie konkursu zgromadziła najwyższą ilość punktów. Ostatecznie najlepszym znawcą tematyki sportowej i tym samym tegorocznym mistrzem gminy Żarów został Edward Buszka, wyprzedzając Zygmunta Worsę i Leonarda Rychla.
Zwycięzca otrzymał nagrodę finansową w wysokości 200 zł.

>>> Zdjęcia


Miłym akcentem była obecność trzykrotnego mistrza świata w rzucie młotem Pawła Fajdka oraz trenerki Jolanty Kumor. Podczas wydarzenia wręczone zostały statuetki przyjaciela sportu, które na ręce Ewy Wołek, Jolanty Kumor, Jana Calińskiego, Pawła Fajdka oraz Ryszarda Prawdzika złożył dyrektor GCKiS w Żarowie Tomasz Pietrzyk. Dodatkowo Jan Caliński, trener Wicemistrza Polski, piłkarskiego Śląska Wrocław wyróżnił osiągnięcia żarowskiego lekkoatlety, przekazując piłkę z autografami od wszystkich zawodników wrocławskiego klubu.

Wspólnych rozmów na temat sportu nie było końca. Do zobaczenia za rok.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Sprawdzili wiedzę sportową. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates