Biegali po strefiie

wtorek, 03, październik 2017

Wyścig rowerowy, marsz nordic walking, biegi dla najmłodszych na dystansach od 60 do 800 metrów, bieg na 5 km i w końcu rywalizacja na dystansie głównym 10 kilometrów. W taki sposób międzynarodowy skład sportowców uczcił XVI- lecie Żarowskiej Podstrefy Ekonomicznej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" podczas II Żarowskich Biegów Strefowych, które odbyły się na terenie naszego miasta.

Polak Mateusz Demczyszak zwyciężył w drugich Żarowskich Biegach Strefowych, wyprzedzając na mecie 10 km dwóch reprezentantów Ukrainy: Rusiana Savchuka oraz Paulo Veretskyia. Wśród pań na najwyższym stopniu podium Ukrainka Valeriiia Zinenko przed Anną Ficner oraz Danutą Piskorowską.

>>> Zdjęcia - J. Moczulski


To była udana rehabilitacja Demczyszaka. W ubiegłorocznych zawodach mieszkaniec Czech (k. Jaworzyny Śl.) musiał zadowolić się drugim miejscem. Od początku dystansu w czołówce biegu oglądaliśmy wspomnianego Demczyszaka, dwóch reprezentantów Ukrainy oraz Marokańczyka Abderrahima Elasri. O wszystkim zadecydował ostatni kilometr. Mocne tempo najlepiej wytrzymał Mateusz Demczyszak, który z czasem 00:30:48 jako pierwszy zameldował się na linii mety. Drugi Savchum do zwycięzcy miał dwie sekundy straty. Trzeci Veretskyi na pokonanie głównego dystansu imprezy potrzebował 00:30:57. Morderczego tempa nie wytrzymał Marokańczyk Elsari, schodząc z trasy na 9 km.

Po pierwszej pętli (5 km) było już wiadomo, iż o zwycięstwo w biegu pań powalczą Anna Ficner oraz Valeriia Zinenko. Przewaga nad drugą grupą pościgową była bardzo duża. Ostatecznie dystans 10 km z czasem 00:38:11 jako pierwsza pokonała Ukrainka Zinenko. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Anna Ficner (Złotoryja) tym razem mubyła druga, tracąc do zwyciężczyni ponad 30 sekund.. Trzecią na mecie zobaczyliśmy Danutę Piskorowską (Wrocław).

Najlepszy biegacz i biegaczka na dystansie 10 km otrzymali 1000 zł.

W biegu towarzyszącym na dyst. 5 km triumfował świdniczanin Dariusz Szczepanik. Czas zwycięzcy wyniósł 00:17:58. Na kolejnych miejscach na podium zobaczyliśmy Radosława Miazgę (Rzeszotary) i Kamila Gruszczyńskiego (Pastuchów).

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Sonia Rozumkiewicz (Świdnica), która 5 km przebiegła z czasem 00:21:06. Na podium stanęła druga Dorota Kutyba (Świdnica) oraz trzecia Izabela Bączyk (Wałbrzych).

Wśród uczestników w wielu kategoriach wiekowych nie zabrakło doświadczonych zawodników, którzy biegają w maratonach, ale także początkujących biegaczy i najmłodszych miłośników sportu.Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a w pakiecie gwarantowanym znalazła się m.in. Okolicznościowa koszulka.

Nie zawiedli również pracownicy firm z żarowskiej podstrefy ekonomicznej, którzy godnie reprezentowali swoje zakłady oraz przedstawiciele innych przedsiębiorstw i grupy biegowe z regionu. W organizację imprezy oraz biegi czynnie włączyła się działająca na terenie naszej gminy grupa "Żarów Biega". Do mety dotarło w sumie 280 biegaczy.

Organizatorem zawodów było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, sponsorem głównym Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. Partnerami 2. Żarowskich Biegów Strefowych byli Electrolux, Polska Ceramika Ogniotrwała, Thermaflex, DAICEL Safety Systems Europe, Uzdrowisko Szczawno-Jedlinka, JAKO, Dekoria.pl, Bridgestone, Yagi Poland, AKS, Izotoniki.com.pl.

Wyniki w poszczególnych kategoriach znajdują się na stronie:
http://wyniki.datasport.pl/results2325/

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Biegali po strefiie. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates