SENYOR RICI w Mieroszowie

poniedziałek, 12, grudzień 2016

11 grudnia z Mieroszowskiego Centrum Kultury można było usłyszeć dźwięk niosących się najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu seniorów. W przeglądzie pn. "Senior kolęduje", którego organizatorem było MCK, wzięło udział 8 zespołów z różnych miejscowości: Siwy Włos z Piławy Górnej, Wrzos z Lubawki, Czerwone Róże z Dobromierza, Retro ze Strzegomia, Senyor Rici z Żarowa, Irysy z Mieroszowa, Katarzynki z Ostrzeszowa, Grodzianie z Niemczy.


Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż każdy zespół zaprezentował się doskonale, dając z siebie wszystko. Piękne, estetyczne stroje, instrumenty oraz ruch sceniczny były dodatkowymi atutami występujących. Po burzliwych naradach jury zdecydowało przyznać
I miejsce zespołowi Retro ze Strzegomia
II miejsce ex aequo zespołowi Grodzianie z Niemczy oraz Irysom z Mieroszowa - (nasz zespół jako jedyny wykonał 3 utwory acapella)
III miejsce zespołowi Wrzos z Lubawki oraz wyróżnienie zespołowi Czerwone Róże z Dobromierza.

Wszyscy występujący otrzymali upominki w postaci latarenki, w której zamknęli "płomyczek nadziei", że za rok spotkamy się w takim samym, a być może większym składzie.
Przegląd, który stał się imprezą cykliczną promuje i propaguje polskie kolędy i pastorałki, integruje środowisko seniorów i daje im możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć, a także pokazuje alternatywną formę spędzania czasu wolnego.
Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Maria Chmielnicka, dziękując wszystkim za udział, nie kryła wzruszenia i zachwytu poziomem artystycznym wykonawców oraz wprowadzeniem w niezwykle magiczny, świąteczny czas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przeglądu.

 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 SENYOR RICI w Mieroszowie. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates