XI Noc Piżamowa

niedziela, 30, sierpień 2015

Ostatnia Noc Piżamowa tego lata odbyła się w dniach 26-27 sierpnia 2015 r. Tradycyjnie, o godz. 16.00 zebrało się 47 dzieci z Żarowa i okolic by spędzić z nami 20 godzin na zabawach i nocnych podchodach. Podczas tej edycji – XI Nocy Piżamowej, dzieci w wieku od 6-13 lat, aktywnie spędzili czas na zabawach plastycznych, tj.: tworzenie wakacyjnej historyjki (kolaż), ozdabianiu własnych koszulek niespieralnymi farbami do tkanin za pomocą owoców i warzyw.

Pomalowane koszulki, rozwieszone na sznurze przed GCKiS pyszniły się kolorami do samego wieczora. Po emocjach związanych malowaniem własnej odzieży przyszedł czas na kolację. Upieczone na grillu kiełbaski smakowały uczestnikom wybornie, a na deser były jeszcze kanapki z nutellą, którymi również nie pogardzili. Po posiłku nadszedł czas na przygotowanie noclegowni na hali sportowej. W ruch poszły materace i piankowe maty, z których, jak zawsze dzieci budowały swoje „domostwa”.

Przed godziną 22. uczestnicy nocnych wojaży podzieleni zostali na dwie grupy. Pierwsza z nich „grupa uciekająca” ruszyła na trasę z 10 minutowym wyprzedzeniem tym samym rozpoczynając zabawę w „podchody”, a zaraz po nich ruszyła „grupa pościgowa”. Zadaniem grupy pierwszej było oznaczanie strzałkami trasy jaką pokonywali i pozostawianie w ukryciu zakopertowanych zadań do rozwiązania przez grupę pościgową. I choć dwa ostatnie zadania „wyparowały”, to i tak zabawa była przednia. Do Centrum powróciliśmy o godz. 23.00. Dzieciaki, po wyczerpujących podchodach, tylko przez chwilę wydawały się być zmęczone, ale zaraz po skonsumowaniu bananów i wieczornej toalecie, ich poziom energii wzrósł o 100%, a oznaki senności prysły niczym bańki mydlane... więc cisza nocna zapadła dopiero po godz. 1.00. Rano, kiedy jeszcze część dzieci spała, inne już zaczęły baraszkować... i już o 7.30 nikt nie spał. Po porannej toalecie i śniadaniu ciąg dalszy zabaw – czasami zastanawiamy się, skąd dzieci biorą tyle energii???

Na zakończenie XI Nocy Piżamowej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, grupowe zdjęcie i batonika. Do zobaczenia na XII Nocy Piżamowej w przyszłym roku.

Serdeczne podziękowania składamy ekipie opiekunów, bez których organizacja 20-godzinnej imprezy dla dzieci nie byłaby możliwa: Pani Alicji Ciupińskiej, Pani Anicie Denes-Ziemkiewicz (która przyszła z naręczem bananów i batoników dla wszystkich dzieci), Pani Annie Tyrze, Państwu Agnieszce i Przemysławowi Wójcikowskim, Pani Marcie Plizga, Pani Natalii Wolskiej, Pani Justynie Piekarskiej – JESTEŚCIE KOCHANI!!!!!!!!!

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 XI Noc Piżamowa. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates