5 urodziny Akademii Malucha

poniedziałek, 18, marzec 2013

15 marca w sali widowiskowo-sportowej przy ul. Armii Krajowej miała miejsce uroczystość obchodów 5-lecia „Akademii Malucha”. Udział w niej wzięły dzieci, zarówno te, które są już absolwentami naszej Akademii jak i te, które uczęszczają na zajęcia obecnie. Wraz z nimi na uroczystość przybyli rodzice i opiekunowie oraz zaproszeni goście.

>>> Zdjęcia
>>> Film

Urodzinową niespodziankę dla absolwentów Akademii Malucha oraz jej tegorocznych uczestników przygotowali wspólnie Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu.

Już od pięciu lat wspólnie z opiekunami chcą czytać książki, uczestniczyć w zabawach ruchowych i plastycznych zajęciach, uczą się wierszy oraz piosenek i są poddawane relaksacyjnym masażykom. Tak wygląda przykładowy scenariusz zajęć, które odbywają się w ramach Akademii Malucha w Żarowie w piątkowe popołudnie.

– Pierwszy raz z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy, na zajęciach w bibliotece spotkałam się dokładnie 28 stycznia 2008 roku. Z roku na rok zainteresowanie naszymi lekcjami było coraz większe. Prawie stu czterdziestu uczestników przez minione lat, wspólnie z rodzicami i opiekunami chętnie uczestniczyło w zajęciach. Myślę, że ta liczba odzwierciedla to, co jest głównym celem naszej akademii. Udało się nam stworzyć ciepłe i przyjazne miejsce, w którym maluchy rozwijają swoje naturalne zdolności. Jest to także wspaniały sposób na spędzenie czasu i budowanie relacji ze swoim dzieckiem – mówiła założycielka i inicjatorka żarowskiej Akademii Malucha Elżbieta Kulas.

Gratulacje dla założycieli żarowskiej akademii oraz jej najmłodszych uczestników popłynęły także od zaproszonych gości. Życzenia kolejnych udanych lat i kolejnych ciekawych inicjatyw składali burmistrz Leszek Michalak i sekretarz gminy Sylwia Pawlik oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Żarowie: Tadeusz Pudlik oraz Maria Tomaszewska.

– Serdecznie gratuluję takiej inicjatywy, a przede wszystkim konsekwencji w działaniu, dzięki której nasze pociechy zapewniony mają lepszy start w życie. Wszystkim dzieciom życzę wspaniałej zabawy i serca zawsze otwartego dla innych ludzi i dla książek. Dzisiejszy dzień jest dowodem na to, że można osiągać sukcesy w naszej gminie i gmina Żarów taki sukces osiągnęła. Bo Akademia Malucha to nasz wielki sukces – gratulował burmistrz Żarowa.

Urodzinową niespodzianką dla najmłodszych był ponad ośmiokilogramowy tort, kolorowe baloniki, słodkości i upominki przygotowane przez organizatorów. Zabawę dzieciom umilały jednak nie tylko łakocie i pyszności, był również klown, który zabawiał ich i zachęcał do wspólnej zabawy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Michała Kozaka i firmy HSG Zander Polska sp. z o.o. za wsparcie zakupu tortu oraz dla Anny Sikory za upieczenie słodkich rogalików.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 5 urodziny Akademii Malucha. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates