Inny Punkt Widzenia – dokument w plenerze!

środa, 05, wrzesień 2012

Kolejna odsłona autorskiego projektu Tomasza Nycza "Inny Punkt Widzenia", to propozycja ambitnego kina dokumentalnego oraz alternatywnych produkcji filmowych. Ideą przedsięwzięcia jest próba budowania świadomości artystyczno-estetycznej uczestników spotkań, poprzez środek wizualny, jakim jest polski film dokumentalny. Powyższa inicjatywa kierowana jest dla widzów nie festiwalowych, którym organizatorzy (Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Art Structures, fundacja Visionica oraz HBO Polska) starają się unaocznić rzeczywistość do której nie zawsze „zaglądamy”.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dokument w Plenerze, w ramach którego wyświetlone i omówione zostaną trzy filmy: „Matka od powrotów” Michała Bernardyna (Polska, 2011) oraz dwie produkcje Pawła Jóźwiaka-Rodana: „Mama, Tata, Bóg i Szatan” (Polska, 2008) – „Osiem9” (Polska, 2010).

Po czterech realizacjach Different Point of View, niszowy dla wielu film dokumentalny, zaistnieje w przestrzeni miasta.

Realizacja kina plenerowego nastąpi 21 września o godz. 20:00 w Parku Miejskim w Żarowie. Wstęp na pokaz filmowy jest bezpłatny.

Szczegóły także na stronie na: www.artstructures.pl

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Inny Punkt Widzenia – dokument w plenerze!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates