Szósta „Zadaniowa Noc Piżamowa” za nami

poniedziałek, 20, sierpień 2012

W dniu 16 sierpnia, już przed godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zawrzało. Czterdziestka dzieciaków, w wieku od 6 – 13 lat, z plecakami, śpiworami i wszystkim tym, co dziecku jest niezbędne podczas nocnej eskapady, stawiły się zgodnie z planem, GOTOWE NA WSZYSTKO!
Podczas Nocy Piżamowej VI dzieci zbierały punkty za wykonywane zadania. Można było zdobyć maksymalnie 35 pkt. Zadania i punktacja były tak opracowane, by każde, nawet najmłodsze dziecko miało równą szansę na zdobycie najwyższej liczby pkt. Ale też nie tylko chodziło o zbierane punkty. Najważniejsza była dobra zabawa, a patrząc na roześmiane buźki dzieci, tak można było sądzić.

>>> Film

W jakich zadaniach „Piżamowcy” mieli okazję się wykazać? Otóż:
I zadanie (plastyczne, integracyjna) – ozdobienie czapeczki (origami) ze swoim imieniem,
II zadanie (plastyczna, integracyjna) - „Wakacyjna przygoda” (w 4 grupach) – zadaniem dzieci było stworzyć na dużej kartce szarego papieru scenkę z wakacji w górach, nad morzem, na wsi i w mieście.
III zadanie (na orientację) - „Okręt pomiędzy skałami” - część dzieci były „skałami”, inne zagubionymi okrętami. Dzieci- okręty z przewiązanymi chustką oczami, kierowały się w stronę dźwięku omijając jednocześnie „syczące” skały.
IV zadanie (estetyczne) – Przygotowanie noclegu z zachowaniem ładu i czystości.
V zadanie (sprawnościowe) - „Sznur” - Zadanie w grupach. Każda grupa, licząca taka samą ilość dzieci miała utworzyć jak najdłuższy sznur mając do dyspozycji własne ciała i wszystko to, co przy sobie posiadali w danej chwili (buty, sznurowadła, paski, chustki, itp.
Ponadto zaproszono „Piżamowców” do zabawy z chustą KLANZY i zabawy sprawnościowej „Zrób tak. Nie rób tak.” Było również „Nocne czytanie baśni”, z czego skwapliwie skorzystali najmłodsi uczestnicy imprezy.

Nie obyło się również bez nocnej wyprawy. Tym razem odwiedziliśmy miejsce pracy ludzi, którzy pracują tylko w nocy, a była to Piekarnia „Jutrzenka” w Żarowie. Dzieci miały okazje zobaczyć jak piekarz wkłada białe bułeczki do wielkiego, rozgrzanego pieca korzystając przy tym z potężnej „łopaty” i jak wyjmuje z niego piękne, rumiane bułeczki.

Oto  lista dzieci, które zdobyły największą ilość punktów podczas „Zadaniowej Nocy Piżamowej VI” i otrzymały nagrody rzeczowe:
I miejsce – Dominika Mierlak (lat 7,5) – 26 pkt.
II miejsce – Anna Bogatko (lat 7,5) – 24 pkt.
III miejsce – Małgorzata Leśniowska (lat 8) – 23 pkt., Szymon Matuła (lat 7) – 23 pkt., Zofia Ścigajło – (lat 12) – 23 pkt., Joanna Tomiczek (lat 11) – 23 pkt.

Zadaniową Noc Piżamową VI, niezmiennie zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy współpracy Placówki wsparcia dziennego „Cztery Pory Roku” w Żarowie. Do naszego przedsięwzięcia dołączył w tym roku również Bank Zachodni WBK 1 Oddział w Żarowie fundując upominki dla wszystkich uczestników, natomiast „zadaniowe” nagrody zakupiło – GCKiS. Akcję wakacyjnego wypoczynku dla dzieci, już kolejny raz wsparło finansowo Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja”.

Za pomoc w organizacji Zadaniowej Nocy Piżamowej VI, dofinansowanie i opiekę nad dziećmi SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:
Żarowskiemu Stowarzyszeniu „Edukacja” (dofinansowanie akcji WAKACJE 2012), Bankowi Zachodniemu WBK w Żarowie – (upominki dla uczestników Nocy Piżamowej VI) oraz Pani Stanisławie Biernackiej – dyrektorowi Biblioteki Publicznej w Żarowie, Pani Alicji Momot (Placówka wsparcia dziennego „Cztery Pory Roku” w Żarowie, Panu Jerzemu (Dziadkowi Ani Bogatko), Pani Annie Mucha (UM w Żarowie), Pani Katarzynie Banasik (UM w Żarowie), Panu Krystianowi Chęciek (UM w Żarowie) oraz Panu Kazimierzowi Kozłowskiemu z udostępnienie swojej piekarni „ciekawskim Piżamowcom”.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Szósta „Zadaniowa Noc Piżamowa” za nami. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates