Mikołaj odwiedził mieszkańców

wtorek, 14, grudzień 2021

Setki uśmiechniętych twarzy, tłumy kupujących, wspólne kolędowanie to znak, że do Żarowa przybył święty Mikołaj. Już po raz kolejny Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprosiło wszystkich bez wyjątków do Miasteczka świętego Mikołaja.

Targowisko miejskie wypełniły radosne elfy, które zaprosiły najmłodszych do specjalnej elfiej szkoły, w której nie zabrakło twórczych zajęć, warsztatów oraz gier i zabaw. Na wszystkich, którzy jeszcze nie wysłali listu do Mikołaja na miejscu czekała mikołajkowa poczta ze specjalnie przygotowaną na tą okazję kartką świąteczną. Do wspólnego kolędowania zaprosili Krukowianie, KGW Kalno, chór kameralny Senyor-Ryci i Żarowska Orkiestra Dęta. Nieodłącznym elementem tego wydarzenia był jarmark bożonarodzeniowy, na którym nie zabrakło oryginalnych świątecznych ozdób, rękodzieła czy smakołyków kojarzonych ze świętami.

>>> Zdjęcia

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs Bożonarodzeniowe smaki. Najsmaczniejsze pierniczki upiekły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna, na drugim miejscu stanęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej, a na trzecim panie Koła Gospodyń Wiejskich z Łażan. W kategorii open najsmaczniejsze pierniczki upiekła pani Marta Bodnar, drugie miejsce zajęła Ewa Wołek, a trzecie Katarzyna Jagła.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Mikołaj odwiedził mieszkańców. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates