Cóż to było za święto!

czwartek, 07, październik 2021

Na czym polega fenomen tego święta?
Czy to zależy od miejsca? Od ludzi? Od atrakcji? Czy może wszystko razem sprawia, że Święto Dyni cieszy się taką dużą popularnością.

To jest zdecydowanie impreza inna niż wszystkie. Tutaj łączą się smaki, zapachy, kolory. Zawsze jest ekologicznie, naturalnie i oryginalnie. Tu każdy czuje się swobodnie, bo tutaj czas płynie inaczej. Niezaprzeczalnie to była cudowna, ciepła, i bardzo słoneczna sobota. Nasze podniebienia rozpieszczały niezliczone dyniowe smakołyki a jesienna słoneczna aura oraz Irena Salwowska z zespołem koiła nasze zmysły. Dla najmłodszych znalazło się mnóstwo ciekawych propozycji, więc dorośli mogli swobodnie rozkoszować się urokami Złotej Polskiej Jesieni.
Rozstrzygnęliśmy trzy zaplanowane na ten dzień konkursy.

>>> Zdjęcia


Do konkursu na najcięższą tegoroczną dynię zgłoszono aż 22 okazy. Tegoroczna królowa ważyła 35 kg i należała do Patryka Kuliga. Drugiego olbrzyma wyhodował Seweryn Nocoń a miejsce trzecie wywalczyła dynia Pana Michała Staraka.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najlepszy chleb dyniowy. Do konkursu zgłoszono aż 10 bochenków. Jednogłośnie wygrała Pani Katarzyna Synówka. Drugie miejsce zdobył chleb Partyka Steca a miejsce trzecie należało do Aleksandry Czyby.

Wasze pomysły na dyniowe przebrania zaskakują nas co roku. Wybrać te najlepsze trzy spośród 25 jest nie lada ciężko. Najlepszy w kategorii dziecięcej okazał się Patryk Synówka. Tuż za nim znalazła się Jagoda Kurek a miejsce trzecie zajęła Ola Parafinowicz.

Wśród dorosłych zwyciężyła Marta Bryk, druga była Bogusława Skirgajło a trzecie miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Kalna.

W naszym konkursie internetowym zwyciężyła Pani Ewelina Chaja. Po odbiór nagrody zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Z wielkim sercem dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom tegorocznej edycji : Electrolux Żarów, Smart Work Construction, Smart Work Sp z o. o. , AMS Świdnica, Stajnia Wierzbna - BialyLas, Gmina Żarów, Radio Sudety 24 / 101.7 FM, OSP Wierzbna, Koło Gospodyń Wiejskich Wierzbna, mieszkańcy Wierzbna, Żarowska Izba Historyczna, Dyniowy zakątek.

Do zobaczenia za rok

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Cóż to było za święto!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates