Budowali ekohotele

wtorek, 10, listopad 2020

Gminne Centrum Kultury i Sportu uczestniczyło w eko warsztatach organizowanych w Wierzbna.Projekt dofinansowany został z Narodowe Centrum Kultury w ramach działań Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.
Celem inicjatywy było wzbudzenie świadomości mieszkańców dotyczącej wymierania pszczół i wynikającej z tego potrzeby pomocy dla skrzydlatych zapylaczy. Warsztaty pszczelarskie pozwoliły zdobyć wiedzę o życiu w pszczelej rodzinie, roli jaką na co dzień odgrywają w naszym życiu pszczoły. Bardzo ważnym elementem zajęć było przybliżenie tradycji pszczelarskich, z których kiedyś słynęła Wierzbna. Mało kto bowiem wie, że zamieszkujący tą miejscowość Cystersi zajmowali się m.in. pszczelarstwem.
Inicjatywa miała charakter warsztatów skierowanych do najmłodszych mieszkańców miejscowości Wierzbna. Pod czujnym okiem Pani Agnieszki Chrzan powstały bardzo oryginalne i jedyne w swoim rodzaju domki dla owadów. Domki zostały rozwieszone w różnych miejscach min na przystankach, przy drogach czy w przydomowych ogrodach. Ekohotele będą od dziś stanowić azyl dla poszukujących pokarmu owadów.
Zrobienie własnoręcznie takich domków okazało się również doskonałą zabawą. To świetna forma spędzenia czasu wolnego w długie jesienne wieczory. Zachęcamy Was do tworzenia własnych domków dla owadów.

>>> Zdjęcia

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Budowali ekohotele. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates