Żarowscy gitarzyści bili gitarowy rekord

poniedziałek, 04, maj 2020

W innej formie, bo online, ale za to z wielkim sukcesem. Kolejny raz gitarzyści z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie wraz ze swoim instruktorem Ryszardem Fidlerem wzięli udział w biciu gitarowego rekordu świata. Żarowianie znaleźli się w gronie 7998 muzyków.

W tym szczególnym roku należało zarejestrować się 1 maja drogą mailową. Na skrzynkę Gitarowego Rekordu spłynęły zgłoszenia z całego świata – od Polski, przez Norwegię, Włochy, Hiszpanię po Londyn i USA. Warto podkreślić, iż ta edycja dedykowana była nie tylko twórczości Hendrixa, ale również wielkiemu kompozytorowi polskiej sceny muzycznej Romualdowi Lipce i personelowi medycznemu. Podczas bicia gitarowego rekordu świata trwała zbiórka pieniędzy na rzecz ciężko chorych dzieciaków – podopiecznych Fundacji Zobacz Mnie.

Pomysłodawcą wrocławskiego wydarzenia jest Leszek Cichoński, który 1 maja zagrał wspólnie z Jennifer Batten, Mrozem, LeBurn Maddox'em, Janem Borysewiczem, Sebastian Riedlem, Mietekiem Jureckim, Tomaszem Zeliszewskim, Wojciechem Pilichowskim, Marco Bartoccionim.

To była wyjątkowa edycja rekordu. W historii imprezy zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – w przyszłym roku do pobicia rekordu nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary.

W 2021 roku gramy na wrocławskim Rynku!

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Żarowscy gitarzyści bili gitarowy rekord. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates