Festiwal Maki na start!

środa, 29, sierpień 2018

Przed nami kolejna odsłona Festiwalu Mąki. Już 8 września spotkamy się po raz trzeci w magicznym młynie w Siedlimowicach.

Drzwi młyna 8 września otworzymy dla państwa już o godzinie 14.00. Na gości czekać będą prawdziwe rarytasy. Na pewno pojawią się chleby, pierogi, sery, miody, ciasta i wiele, wiele innych. Nie zabraknie też nieco mocniejszych trunków. A hitem będą przygotowane przez panią Iwonę podpłomyki oczywiście z siedlimowickiej mąki. Palce lizać!

Tradycyjnie podczas festiwalu Mąki rozstrzygniemy konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku "Chlebowzięci". Zgłoszenia przyjmujemy w dniu festiwalu do godziny 15.00. W tym roku po raz pierwszy nagrodę otrzyma piekarz amator z gminy Żarów. Fundatorem nagród w konkursie "Chlebowzięci" jest Piekarnia PASOL - PACO, która jest z nami od pierwszej edycji festiwalu.


O godzinie 16.30 zapraszamy na warsztaty chlebowe, które poprowadzi Joanna Maślukiewicz z Kooperatywa124 i laureatka pierwszego miejsca w pierwszej edycji Festiwalu Mąki. Ilość miejsc ograniczona.

Ciekawie zapowiada się nocne zwiedzanie młyna, po którym oczywiście oprowadzą właściciele - Iwona i Witold Markiewicz. 

Waszymi pociechami na miejscu zajmą się clowniki Fifi i Bibi.

Na finał koncert zespołu TANTUA. Muzycy tworzą głównie muzykę etniczną, folkową oraz world music. Bazującą na instrumentach etnicznych z różnych zakątków świata, podpartą wokalizami oraz instrumentami klawiszowymi. - Nasza muzyka rodzi się z nieograniczonej potrzeby tworzenia, która towarzyszy nam każdego dnia - mówią artyści.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Festiwal Maki na start!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates