Senyor Rici w Teatrze Świdnickim

poniedziałek, 14, maj 2018

Reprezentujący Żarowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający przy Gminnym Centrum Kultury, chór kameralny prowadzony przez instruktora Ryszarda Fidlera zaproponował trzy utwory lat 60-tych. „Orkiestry dęte” - zaśpiewane z rekwizytami autentycznych trąbek, po niej nastąpiła „Cicha woda” - mówiąca z całą pewnością o charakterze zespołu. Finałowa piosenka to „Chłopiec z gitarą”, i tutaj Senyor Rici pokazali prawdziwe show, kiedy w części solowej wszyscy wzięli gitary do ręki.

Niezwykle wydarzenie jakim był Przegląd Piosenki Uniwersytetów Trzeciego Wieku został zorganizowany po raz ósmy, a jego pomysłodawcą i organizatorem od samego początku jest Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 

Każdego roku seniorzy mierzą się z nowym muzycznym tematem.
Swoje artystyczne talenty zaprezentowało w sumie 9 chórów i zespołów muzycznych z UTW z Wałbrzycha, Nowej Rudy, Świebodzic, Ząbkowic Śląskich, Żarowa, Obornik Śląskich, Oleśnicy i Świdnicy.

Na koniec słowami z prezentowanej przez naszych chórzystów piosenki - „jest w orkiestrach jakaś siła, a ja powiem jest w seniorach wielka siła” – pochwaliła uczestników Przeglądu wiceprezes, Krystyna Lasek.

Do zobaczenia w roku 2019.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Senyor Rici w Teatrze Świdnickim. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates