Mikołaj zawita do Żarowa

wtorek, 05, grudzień 2017

Jest taki dzień, jedyny w całym roku, kiedy zapach pieczonych pierników, barszczu czerwonego i gorącej czekolady rozchodzi się po całym mieście. Dzwoneczki świętego Mikołaja rozbrzmiewają niczym dzwony kościelne, a na głowach żarowian pojawiają się czerwone czapki.

Już 17 grudnia o godzinie 15:00 teren targowiska miejskiego w Żarowie zamieni się w bajkowe Miasteczko świętego Mikołaja. Podobnie jak w poprzednich latach będzie smacznie, kolorowo i bardzo, bardzo świątecznie. Nie zabraknie zabaw i gier dla dzieci oraz występów artystycznych. Wspólne pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników, warsztaty zdobienia choinkowych ozdób, przekazanie Światełka Betlejemskiego to tyko niektóre atrakcje i niespodzianki, jakie przygotowali organizatorzy tegorocznego Miasteczka świętego Mikołaja w Żarowie.

 

Na targowisku stanie prawdziwy domek świętego Mikołaja, oczywiście pojawi się również główny bohater i jego pomocnik Skrzat. Po godzinie 15.00 na specjalnym stanowisku zaplanowano warsztaty zdobienia ozdób świątecznych oraz pieczenie i dekorowanie pierników. Każdy chętny będzie mógł tu spróbować swoich sił, a co najważniejsze zabrać ozdoby ze sobą i powiesić je w domu na choince.

Na jarmarku bożonarodzeniowym, pojawi się kilkunastu wystawców. Nie zabraknie tam oryginalnych świątecznych ozdób, czy smakołyków kojarzonych ze świętami. Na najmłodszych będzie czekała gorąca czekolada , kiełbaski z grilla i czerwony barszcz a dorosłych rozgrzeje grzane wino z goździkami.

Program Miasteczka świętego Mikołaja Żarów 2016

15:00 Otwarcie Miasteczka świętego Mikołaja i Jarmarku Bożonarodzeniowego
15:10 Wręczenie nagród laureatom konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną, najdłuższy łańcuch choinkowy i zwycięzcom drugiej edycji wielkiego testu wiedzy "Co ty wiesz o Żarowie?"
15:30 Domek świętego Mikołaja, niespodzianki dla dzieci, gry i zabawy
15:30 Piernikowe i gwiazdkowe warsztaty

16:30 Jasełka „Z narodzeniem Jezusa było tak”
17:00 Rozstrzygnięcie konkursu „Bożonarodzeniowe smaki”
17:10 Zabawy dla najmłodszych
17:40 Kids Dance w programie „Święty Mikołaj zawitał do miasta”
18:00 Wspólne kolędowanie Chór Cantate Domino, Senyor-ryci, Żarowianie,
18:30 Przekazanie Światełka Betlejemskiego, życzenia od Burmistrza Żarowa

Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury i Sportu, Urząd Miejski w Żarowie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów

Wspierają: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Ośrodek Pomocy Społecznej, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Gromada Zuchowa z Zastruża „Dzielne Smoki”, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, Żarowska Wspólnota Samorządowa, Komisariat Policji w Żarowie, TKKF Chemik, Ochotnicza Straż Pożarna w Żarowie 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Mikołaj zawita do Żarowa. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates