Uczta z dynią w roli głównej!

wtorek, 17, październik 2017

Prawdziwa Złota Polska Jesień w kolorach pomarańczu zawładnęła Wierzbną w minioną sobotę.
Na trawie niczym ogromne głazy pojawiały się pomarańczowe olbrzymy. Na skałkach jak grzyby po deszczu wyrastały pomarańczowe rzeźby wykonane przez najmłodszych uczestników dyniowej imprezy. W garnkach gotowała się pomarańczowa zupa a na stołach królowały pomarańczowe – dyniowe desery. Ciepłe pomarańczowe promienie październikowego słońca ogrzewały tłumy wielbicieli małych i dużych pomarańczowych kul.
Zapachom, kolorom i smakom nie było końca!
Bez wątpienia każdy znalazł tego dnia coś dla siebie.

>>> Zdjęcia

Moc atrakcji czekała na najmłodszych. Każde dziecko jeżdżąc tego dnia na Groszku i Ernim zostało małym SHERIFF-EM, każde również posadziło swojego krokusa i pokolorowało drewnianą dynię. Na wszystkie dzieci, które przyniosły tego dnia dyniowe rzeźby czekały nagrody. W tym konkursie nie było pierwszych miejsc. Tutaj wszyscy są wygrani – mówiła Zuzanna Urbanik – radna miasta Żarów i pomysłodawczyni święta dyni.

 

Ogromne zainteresowanie budziły dwa pozostałe dyniowe konkursy.
Na konkurs na najlepszy deser z dyni zgłoszone zostały aż 22 desery. Ten jedyny i najwspanialszy deser należał jednak do Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Drugie miejsce za wspaniały tort dyniowy zajęła restauracja Toscana a trzecie za deser z dyni otrzymała Pani Justyna Borowa z Pożarzyska.

W konkursie na najcięższą dynię zgłoszonych zostało 18 okazów. Dynia Pana Łukasza Żółkiewskiego ze Śmiałowic z wagą 170 kg zdeklasowała konkurencję i zajęła pierwsze miejsce. Aby zważyć tego olbrzyma potrzebna była pomoc aż 5 strażaków z OSP Wierzba Drugie miejsce zajął Pan Michał Starak ze Stanowic z dynią ważącą 56 kg a trzecie Pani Paulina Przybylska  z Wierzbnej, której dynia ważyła 52 kg.
Dzięki ofiarności i wsparciu sponsorów nikt tego dnia nie wyszedł z pustymi rękoma. Każdy został nagrodzony za swój wkład i pracę, jaką wykonał zarówno w przygotowywaniu dyniowego deseru jak i pielęgnacji dyniowego olbrzyma.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom nagród Zakłady Porcelany Stołowej Karolina, Electrolux Żarów, Pracownia STYLU - Zuzanna Urbanik, dekoria.pl, Leroy Merlin Polska, Stajnia Wierzbna - BialyLas, Agroprodukcja i sprzedaż Jowita Kopaczewska, Intermarché Świdnica, ABC Krystyna Szill, AMS Świdnica i wielu innych

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Uczta z dynią w roli głównej!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates