Wioska Tradycji 2017

środa, 30, sierpień 2017

Warsztaty ceramiczne, plastyczne i florystyczne. Zabawa w poszukiwaczy skarbów z wykrywaczem metali, wspólne wycieczki (min. do stadniny koni), ogniska oraz liczne zajęcia sportowe, gry i zabawy. Tak w wielkim skrócie wyglądały wakacyjne warsztaty na wiejskich świetlicach w gminie Żarów. Zajęcia dla małych mieszkańców organizowało Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej. Całą akcję swoim patronatem objął Burmistrz Gminy Żarów Pan Leszek Michalak.

>>> Zdjęcia

 

Zwieńczeniem dwumiesięcznych spotkań była "Wioska Tradycji", na której w starym młynie w Siedlimowicach spotkali się wszyscy uczestnicy wakacyjnych warsztatów i wspólnie pożegnali lato. Spędziliśmy razem kilka bardzo wesołych i radosnych godzin, które z pewnością zapamiętamy na długo. Dzieci z różnych wiosek integrowały się uczestnicząc razem w zajęciach i zabawach prowadzonych przez pracowników GCKiS. Największą radość sprawiło dzieciom malowanie samodzielnie zrobionych na warsztatach wyrobów z gliny - mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Mamy nadzieję, że kolorowe rybki, misie i miseczki będą przez cały rok przypominać naszym najmłodszym o radosnych wakacjach 2017.

Kończąc naszą wakacyjną przygodę pragniemy podziękować Burmistrzowi Gminy Żarów, Panu Leszkowi Michalakowi za objęcie swoim patronatem całej akcji, właścicielom Młyna w Siedlimowicach Państwu Iwonie i Witoldowi Markiewiczom za wspaniałą gościnę, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wierzbnej, Bukowa, Kalna i Pożarzyska za transport naszych najmłodszych, naczelnikowi OSP Żarów Ireneuszowi Zadylak, Pani Edycie Mossoń - pracownikowi Urzędu Miejskiego oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Żarowie za współorganizację. Ogromne podziękowania kierujemy również do wszystkich ludzi dobrej woli za pomoc przy organizacji spotkań dla małych mieszkańców gminy Żarów. Do zobaczenia za rok.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Wioska Tradycji 2017. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates