Miasteczko świętego Mikołaja w Żarowie

poniedziałek, 12, grudzień 2016

Domek świętego Mikołaja, jego pomocnik Skrzat, warsztaty malowania bombek, kalambury dla dużych i małych, przekazanie Światełka Betlejemskiego to tyko niektóre atrakcje, jakie przygotowali organizatorzy tegorocznego Miasteczka świętego Mikołaja w Żarowie.

Już 18 grudnia o godzinie 15:00 Targowisko Miejskie w Żarowie zamieni się w Miasteczko Świętego Mikołaja. Podobnie jak w poprzednich latach nie zabraknie konkursów i zabaw dla dzieci oraz występów artystycznych.

- Na targowisku stanie prawdziwy domek świętego Mikołaja, oczywiście pojawi się również główny bohater i jego pomocnik Skrzat. Natomiast po godzinie 15.00 na specjalnym stanowisku zaplanowano warsztaty zdobienia bombek, każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił, a co najważniejsze zabrać ozdoby ze sobą i powiesić je w domu na choince. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy prawie 200 bombek – mówi Tomasz Pietrzyk, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Na jarmarku bożonarodzeniowym, który rozpocznie się o godzinie 14.00 pojawi się kilkunastu wystawców. Dla dzieci nie zabraknie gorącej czekolady, czerwonego barszczu, a dorosłych rozgrzeje grzane wino z goździkami.

Po raz pierwszy swoje prace zaprezentuje pracownia fotografii "Z przymrużeniem oka" działająca przy GCKiS, zdjęcia zawisną na choinkach, a każdy chętny będzie mógł zabrać je ze sobą. Będzie także czas na świąteczne życzenia i wspólne kolędowanie.

Program Miasteczka świętego Mikołaja Żarów 2016
14.00 Jarmark Bożonarodzeniowy
15.00 Otwarcie Miasteczka świętego Mikołaja
15.10 Wręczenie nagród laureatom konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną i zwycięzcom wielkiego testu "Co ty wiesz o Żarowie?"
15:15 Domek świętego Mikołaja, niespodzianki dla dzieci w towarzystwie Mikołaja i jego pomocnika Skrzata
15:30 Warsztaty zdobienia bombek choinkowych
16:00 Kalambury dla dużych i małych
17:00 Karaoke
18:00 Wspólne kolędowanie, przekazanie Światełka Betlejemskiego, życzenia od władz Żarowa

Ponadto gry i zabawy dla najmłodszych, Komisarz Lew, wystawa zdjęć pracowni fotograficznej "Z przymrużeniem oka", grill, kiełbaski, gorąca czekolada, czerwony barszcz, zimne ognie, grzane wino z goździkami i wiele, wiele innych atrakcji.

Zapraszają
Leszek Michalak, burmistrz Żarowa, Młodzieżowa Rada Miejska Żarowa, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Ośrodek Pomocy Społecznej, Żarowska Wspólnota Samorządowa, Komisariat Policji w Żarowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Żarowie, Spółdzielnia Socjalna „Raz, Dwa, Trzy”

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Miasteczko świętego Mikołaja w Żarowie. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates