Grali w bule

środa, 20, kwiecień 2016

Po raz drugi Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie był organizatorem Wiosennego Turnieju w Bule, który rozegrany został na żarowskim bulodromie.
- Dziś ze studentami żarowskiego Uniwersytetu zmierzyło się pięć drużyn, które reprezentują Uniwersytety Trzeciego Wieku z Dzierżoniowa, Bielawy, Świdnicy, Ząbkowic Śląskich i Nowej Rudy. Przyjechał do nas również zespół taneczny z Ząbkowic Śląskich, który umilał nam czas swoim występem artystycznym. Nasz turniej cieszy się dużym zainteresowaniem i muszę się pochwalić, że seniorzy z innych Uniwersytetów chętnie tutaj do Żarowa przyjeżdżają - mówiła Krystyna Markiewicz, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie.

>>> Zdjęcia

Uczestnicy zawodów w bule rozegrali pięć rund. Poziom był bardzo wyrównany, a w finale żarowski Uniwersytet Trzeciego Wieku pokonała drużyna z Nowej Rudy. Trzecie miejsce zajęli studenci z Bielawy, czwarte wywalczyła drużyna seniorów ze Świdnicy, piąta lokata przypadła Uniwersytetowi Trzeciego Wieku z Dzierżoniowa, a ostatnią szóstą pozycję zajęli studenci z Ząbkowic. Bez względu jednak na końcowy wynik najważniejsza była dobra wspólna zabawa.

Przypomnijmy, że bulodrom w Żarowie powstał z inicjatywy seniorów. To oni byli pomysłodawcami tego boiska. Pomysł tak bardzo spodobał się burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, że już w kilka tygodni po wspólnych rozmowach do użytku mieszkańców oddane zostało kolejne sportowe boisko w Żarowie.

1. UTW Nowa Ruda – 297 punktów
2 . UTW Żarów – 290 punktów
3. UTW Bielawa – 287 punktów
4. UTW Świdnica – 281 punktów
5. UTW Dzierżoniów – 247 punktów
6. UTW Ząbkowice Śląskie – 244 punktów

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Grali w bule. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates