Szachiści opanowali Żarów

wtorek, 22, wrzesień 2015

Tegoroczny czempionat był wyjątkowy z wielu względów. Przede wszystkim cieszy frekwencja. Pobity został kolejny rekord ilość zawodników. W Żarowie nad szachownicami pochyliło się 166 adeptów tej dyscypliny sportu. Uzyskano wiele norm na kategorię szachową. Największą grupę uczestników stanowili najmłodsi szachiści, co dobrze wróży tej dyscyplinie sportowej. Mistrzostwa w Żarowie rozgrywano w grupach z podziałem ze względu na wiek. Zawodnicy rozgrywali dwudniowe rozgrywki na dystansie 7 rund granych tempem 60 minut na zawodnika.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył MDK Fabryczna Polonia Wrocław. Drugie miejsce zajęła drużyna Jelonka Jelenia Góra 109 pkt, w dalszej kolejności miejsca zajmowały MUKS MDK Śródmieście Wrocław (58,5 pkt) oraz UKS SP3 w Bogatyni (57 pkt)

To już kolejna impreza rangi mistrzowskiej rozegrana w naszym mieście, którą na zlecenie Dolnośląskiego Związku Szachowego zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz klub szachowy Goniec Żarów. Areną zmagań była hala sportowa GCKiS w Żarowie.