Szkółka piłkarska zagrała we Wrocławiu

czwartek, 15, wrzesień 2011

 14 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Szkółka Piłkarska Żarów wzięła udział w II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Szesnaście zespołów z czterech grup rywalizowało o tytuł najlepszej drużyny.

 

 

 

 

W pierwszym spotkaniu najmłodsi piłkarze reprezentujący gminę Żarów pokonali rówieśników z Sycowa 5:1 (bramki: Marzec 3, Pilski 2). Drugi mecz i kolejne pewne zwycięstwo 3:0 z piłkarzami z Bolesławca (bramki: Pilski 2, Marzec 1). W ostatnim spotkaniu grupowym przegraliśmy 8:0 z drugą drużyną Śląska Wrocław.

Z bilansem dwóch zwycięstw i jednej przegranej wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca.

W ćwierćfinale trafiliśmy na Rataje Oleśnica. Cały mecz przegraliśmy 5:2 (bramki: Marzec, Pilski). Drużyna z Oleśnicy wygrała cały turniej otrzymując awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 5-7.10.2011 w Warszawie.

Cały turniej zaliczyć można do udanych. Piłkarze z Żarowa otrzymali komplet strojów. W turnieju w całej Polsce brało udział 100 szkółek piłkarskich, które powstały na bazie ogólnopolskiego programu Akademii Orlika do którego w zeszłym roku przystąpiło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Sam wynik w tej kategorii wiekowej (7-8 lat) nie jest najważniejszy. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa, która poprzez realizowany program treningowy przygotowuje zawodnika do wprowadzenia w tajniki piłkarskie panujące w piłce młodzieżowej.

Szkółka Piłkarska Żarów działa przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Szkółka Piłkarska: Dawid Marzec, Bartłomiej Stopa, Szymon Dominik, Filip Kamiński, Szymon Pilski, Michał Pawlik, Wiktor Łuczak, Magdalena Razik, Mateusz Wojewodzic.

 

 
 
 
 
 
 
 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Szkółka piłkarska zagrała we Wrocławiu. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates