Akrobaci z medalami!

poniedziałek, 27, styczeń 2014

Ponad 170 zawodników z 22 szkół w kategorii dziewcząt i 11 w kategorii chłopców wzięło udział w Finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Akrobatyce. Co cieszy, zdecydowanie więcej wystartowało uczniów klas I - III, dając nadzieję, że dyscyplina ta będzie się stale rozwijać.

W zawodach udział wzięła grupa reprezentująca Szkołę Podstawową Żarów, na co dzień trenująca w sekcji akrobatyki Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt, reprezentantki Żarowa zdobyły 5. miejsce. Chłopcy sklasyfikowani zostali tuż za podium, na 4. pozycji. Dziewczęta z sekcji akrobatyki Sportowej GCKiS w Żarowie broniły tytułu mistrzowskiego osiągniętego w ubiegłym roku. Piąte miejsce w drużynie jest dużym sukcesem, tym bardziej, że za plecami zostało wiele szkół o profilu sportowym.

Indywidualnie srebrny medale zdobyli Julita Ziemkiewicz oraz Miłosz Kołodziej. Brązowy krążek zawisł na szyi Oktawiana Żydka.