Zawody sportowe z okazji Dni Żarowa

poniedziałek, 28, maj 2012

Blisko 250 sportowców wzięło udział w sportowej części Dni Żarowa. Na różnych arenach zawodnicy walczyli o puchar Burmistrza Miasta Żarów.

Łącznie w ciągu kilku dni rozegranych zostało 7 turniejów sportowych.

Sportową rywalizację rozpoczął Młodzieżowy turniej w siatkówce chłopców.

21 maja w hali sportowej GCKiS rywalizowały cztery drużyny. Poziom sportowy był wyrównany. O zwycięstwie w większości spotkań decydował tire-break. Zawodnicy UKS Jedliny Zdrój zgromadzili komplet zwycięstw zostając zwycięzcami turnieju. Drugie miejsce przypadło pierwszej drużynie Zespołu Szkół w Żarowie. Trzecią pozycję zajęli siatkarze UKS Volley Żarów. Uczniowie drugiej drużyny Zespołu Szkół w Żarowie zakończyli rywalizację na czwartym miejscu. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został Radosław Wojnowski (Zespół Szkół I Żarów). Michał Myrta (UKS Volley Żarów) został najlepiej punktującym siatkarzem.

Najlepszą drużyną w siatkarskim turnieju dziewcząt okazała się reprezentacja Gimnazjum I Żarów. Zmagania dziewcząt odbyły się w środę 23 maja.

W sobotę 26 maja najwcześniej rywalizację zaczęli wędkarze. Nad Stawem Miejskim w Żarowie zgłosiła się rekordowa ilość zawodników (34 osoby). Wśród seniorów zwyciężył Kamil Fita. Na kolejnych miejscach znaleźli się Piotr Mazur oraz Paweł Majstrzyk Najlepszym juniorem okazał się Oskar Tamioła, który wyprzedził Kamila Czubę, Agatę Mazur. Paweł Tomiczek został najlepszym wędkarzem szkółki wędkarskiej. Na kolejnych miejscach w najmłodszej grupie znaleźli się Bartosz Frydlewicz, Joanna Tomiczek. Największą rybę zawodów złowił Mikołaj Moryl. Tegoroczne zawody okazały się wyjątkowo udane. Startowała rekordowa ilość wędkarzy, złowiono bardzo dużo ryb, a przede wszystkim dopisała pogoda. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali atrakcyjne nagrody.

TKKF Chemik Żarów odniósł pewne zwycięstwo w VI Memoriale im. Edwarda Sypniewskiego w siatkówce mężczyzn.

Piłkarze Electrolux Żarów unieśli w górę puchar za zwycięstwo w turnieju zakładów pracy. Drugie miejsce po dłuższej nieobecności w turnieju zajęli pracownicy Yagi. Trzecie miejsce przypadło wielokrotnym obrońcom mistrzowskiego tytułu firmie AKS. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn.

W turnieju koszykówki ulicznej tytuł mistrzowski obronili koszykarze WNW w składzie Marcin Kłok, Paweł Zdunik. Alkochemicy United czyli Przemysław Lisiecki, Łukasz Banach zdobyli drugie miejsce. Trzecia lokata padła łupem Mateusza i Damiana - Damian Dawlewicz, Mateusz Broński. Wśród juniorów zwyciężyli Jarosław Święcicki, Jakub Wysocki z zespołu Clifton. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Damian Dawlewicz oraz Jarosław Święcicki.

Wojciech Hanc i Michał Szpot zwyciężyli w turnieju tenisa deblowego. Tytuł wicemistrzowski wywalczyli Ryszard Serafin, Janusz Derek. Maurycy Henning oraz Paweł Derek-Czekaj zostali drugimi wiceliderami zawodów.

Dla najlepszych zawodników we wszystkich dyscyplinach organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Zawody przeprowadziło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie wspólnie z TKKF Chemik Żarów i PZW koło Żarów.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie pragnie serdecznie podziękować p. Marianowi Dawlewiczowi za kolejną pomoc w organizacji turnieju deblowego tenisa ziemnego.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Zawody sportowe z okazji Dni Żarowa. Copyright © 2012 All rights reserverd.