Wakacje w GCKiS na półmetku

środa, 11, sierpień 2010

 Uciążliwe upały minęły, ale nadal jest słonecznie i ciepło. Żarowskie dzieci, chętnie korzystają z propozycji zajęć, jakie przygotowali dla nich pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Nie mówią, że GCKiS jest za daleko, albo – Nie wiemy gdzie się znajduje. Wiedzą, że właśnie tam mile, ciekawie i bezpiecznie spędzą czas.
Od 28 czerwca w godzinach od 9.00 do 14.00 w GCKiS prowadzone są zajęcia plastyczne, sportowo-rekreacyjne oraz warsztaty muzyczno-wokalne (gitary, keyboard oraz śpiew)dla dzieci i młodzieży z całej gminy Żarów.

Warsztaty muzyczno-wokalne
Propozycją warsztatów muzyczno-wokalnych, prowadzonych od środy do piątku przez instruktorów: Ryszarda Fidlera (gitara, śpiew) oraz Zbigniewa Furtaka (keyboard), zainteresowane są przede wszystkim starsze dzieci i młodzież. Podczas wakacyjnych zajęć, jedne doskonalą swoje umiejętności zdobyte na zajęciach jeszcze w czasie roku szkolnego, inne dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką. Młodsze dzieci (od 5 do 10 lat) preferowały zajęcia wokalne, ale z gitarami i keyboardem również się zmierzyły.

Zajęcia plastyczne
Z zajęć plastycznych, prowadzonych przez Elę Kulas i Agatę , przede wszystkim korzystają dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Od poniedziałku do piątku bawią się i pracują „artystycznie”. Najmłodsi uczestnicy „plastycznych przygód” uwielbiają kolorować malowanki (najbardziej farbami), ale też chętnie podejmują się trudniejszych zadań tj.: wycinanki, proste origami, czy prace wykonane różnymi technikami. Z radością i dziecięcym zapałem oddają się również zabawom rekreacyjnym na świeżym powietrzu przed GCKiS. Zabawa piłkami z „uszami” należy do ich ulubionych wakacyjnych igraszek.

Noc Piżamowa
Zorganizowana była również „Noc Piżamowa”, którą uczestnicy najbardziej wspominają. Postanowiliśmy więc, zorganizować „Noc Piżamową II”, która odbędzie się w ostatnim tygodniu wakacji, kończąc tym samym WAKACJE 2010.

Zajęcia rekreacyjno-sportowe
Zajęcia dla amatorów SPORTU, poprowadził Krzysztof Dutkiewicz. Każdego dnia dzieci i młodzież brały udział w licznych turniejach, meczach i zawodach rekreacyjnych. Zdrowa rywalizacja i sportowy duch nie opuszczały uczestników zajęć, a nagrody jakie zdobyli sprawiły wiele radości i satysfakcji młodym sportowcom.

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z regułami bezpieczeństwa w czasie zabaw i zawodów sportowych na terenie całego obiektu GCKiS, a także wzięły udział w pogadance nt. „Jak bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu”. Zapoznały się z pojęciami tj. empatia, tolerancja i asertywność. Poznały również numery telefonów alarmowych oraz dowiedziały się jak i kiedy je używać.

Wakacyjne zajęcia zorganizowane przez GCKiS w Żarowie są dofinansowane przez Stowarzyszenie „Edukacja” w Żarowie.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Wakacje w GCKiS na półmetku. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates