Kolejne sukcesy młodych judoków z Imbramowic

poniedziałek, 21, luty 2011

 Kolejne sukcesy odnieśli młodzi adepci judo z Imbramowic, którzy 19 lutego stratowali w XIV Turnieju judo "Biała zima" w Opolu. Nasi młodzi sportowcy zajęli 8 miejsce drużynowo w ogólnej klasyfikacji medalowej. W rywalizacji na opolskich matach uczestniczyło 180 dzieci z 20 ekip z Estonii, Słowacji, Czech, Białorusi, Litwy, Niemiec i z Polski. W klasyfikacji drużyn z naszego kraju, UKS Judoka Imbramowice był trzeci za klubami z Bochni i Krakowa. Dodatkowo Sandra Ciastoń została uznana najlepszą zawodniczką międzynarodowego turnieju dzieci.

W niedawno rozegranych zawodach judo wzięło udział aż 12 zawodniczek i zawodników z naszej sekcji startujących już pod egidą nowo powstałego klubu Uczniowskiego Klubu Sportowego Judoka w Imbramowicach. Młodzi sportowcy zajęli ósme miejsce drużynowo w ogólnej klasyfikacji medalowej. Przypomnijmy, że w rywalizacji na opolskich matach uczestniczyło 180 dzieci z 20 ekip z Estonii, Słowacji, Czech, Białorusi, Litwy, Niemiec i z Polski. W klasyfikacji drużyn z naszego kraju, UKS Judoka Imbramowice był trzeci za klubami z Bochni i Krakowa. Osiągnięcia naszych sportowców przykuły uwagę wielu obserwatorów zmagań. Dorobek medalowy klubu to dwa złote medale - Sandra Ciastoń, kat. -50kg i Wiktoria Stec, kat. 22kg, dwa srebrne medale – Roksana Nowak, 22kg (finał z Wiktorią Stec) i Hubert Pajor, kat. 20kg, trzy trzecie miejsca – Norbert Pajor, kat. 26kg, Błażej Czykieta, kat. 39kg i Maciej Michnowicz, kat. 58kg. Blisko brązowego medalu był również Jakub Stec, kat. 30kg, który w gronie 12 zawodników ostatecznie zajął wysokie piąte miejsce.

Sandra Ciastoń na podium

Rewelacją zawodów była Sandra Ciastoń, która wygrała wszystkie pojedynki przez Ippon (przed upływem regulaminowego czasu pojedynku) i po naradzie w gronie trenerów została wybrana najlepszą zawodniczką XIV Turnieju Judo „Biała Zimia” w Opolu.

 Sandra Ciastoń, z nagrodą za najlepszą zawodniczkę turnieju

Turniej judo w Opolu poza aspektem sportowym był również ciekawy pod innymi względami. Młodzi judocy zaprzyjaźnili się z zawodnikami z innych krajów i dostaliśmy kilka zaproszeń na zagraniczne zawody międzynarodowe. W czasie części oficjalnej odbyło się uroczyste otwarcie „Białej Zimy”. Mali judocy nieśli flagi swoich krajów i można było zrobić sobie zdjęcie z olbrzymią „żywą” pluszową maskotką. W loterii fantowej zorganizowanej dla małych sportowców, judocy z Imbramwic wylosowali kilka atrakcyjnych nagród rzeczowych. W czasie turnieju organizator zapewnił darmowe obiady dla wszystkich uczestników. Było to konieczne, ponieważ zawody zakończyły się około godziny siódmej wieczorem. Wśród gości honorowych znalazł się Prezydent Miasta Opola, Krzysztof Kawałko i Przewodniczący Rady Miasta Opola, Roman Ciasnocha. Relacja zawodów ukazała się w regionalnej telewizji Opole i w informacjach Radia Opole.

Wyjazd młodych zawodników nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie i pomoc rodziców , którzy zapewnili dojazd na turniej do Opola i oczywiście zapewnili głośny doping w czasie wszystkich walk podopiecznych naszego klubu. 

UKS Judoka Imbramowice, po zawodach

  Uczestnicy zawodów z UKS Judoka Imbramowice: Adrian Oleksiuk, Wiktoria Stec, Roksana Nowak, Hubert Pajor, Norbert Pajor, Sandra Ciastoń, Dawid Czykieta, Błażej Czykieta, Maciej Michnowicz, Jakub Stec, Piotr Drożdżowski, Damian Kozieł.

Informacja M. Haber

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Kolejne sukcesy młodych judoków z Imbramowic. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates