Zimowe ferie 2011 za nami!

poniedziałek, 28, luty 2011

 Ferie, czas wypoczynku międzysemestralnego dla żarowskich dzieci dobiegł końca. Zajęcia dobrze przygotowane merytorycznie i przeprowadzone przez doświadczonych instruktorów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Bloki zajęć zaczynały się o godz. 10.00, a kończyły się często o godz. 18.00. Każde dziecko, które zagościło w dniach od 14-25 lutego, skorzystało (w zależności od swoich potrzeb) z szerokiego spektrum propozycji.
>>> Film

 

Jakie były nasze propozycje?

Warsztaty plastyczne i krawieckie
Wśród propozycji zimowego wypoczynku w GCKiS dzieci skorzystały z warsztatów plastycznych, podczas których zrobiły 2-metrowe drzewo z papieru techniką papier mâché, uczyły się podstaw malarstwa malując gipsowe odlewy, wykonały kolaż z filcu oraz uczyły się podstaw krawiectwa, których efektem są ozdobne poduszki uszyte prze uczestników zajęć.

Warsztaty gitarowe
Odbywały się również zajęcia gitarowe dla początkujących (nowych adeptów zajęć) oraz warsztaty gitarowe dla uczestników stałych zajęć, podczas których młodzież pogłębiała już zdobytą wiedzę i umiejętność gry na gitarze, a także wzbogaciła się o nowe umiejętności władania instrumentem.

Warsztaty fotograficzne - plenery
Dla amatorów fotografii cyfrowej zorganizowane zostały warsztaty fotograficzne, które poprzedzone zostały plenerami. Dzieci i młodzież, wyposażeni w aparaty fotograficzne lub po porostu w telefony komórkowe z wbudowanym aparatem, ruszyli szlakiem żarowskiej zabytkowej architektury. Pokłosiem eskapady fotograficznej było 1000 zrobionych zdjęć, wśród których znajdują się prawdziwe „fotograficzne perełki”. Następnym etapem zajęć była nauka obróbki zdjęć w programie PICASA 3 oraz prezentacja multimedialna.

Warsztaty teatralne
Podczas warsztatów teatralnych PANTOMIMY dzieci zostały wprowadzone w świat gestu i mimiki twarzy oraz wyrażania emocji na podstawie podkładu muzycznego do konkretnego przedstawienia. Niektóre z nich po raz pierwszy miały okazję wcielić się w rolę mimów i zagrać krótką scenkę walki dobra ze złem.

Wycieczka
W wycieczce do Żarowskiej Izby Historycznej wzięła udział pokaźna grupa dzieci. Jak się okazuje, mali mieszkańcy Żarowa, z zaciekawieniem „kroczyli” śladami naszej rodzimej historii zadając wiele pytań dotyczących samych eksponatów wystawy, jak i sposobu ich zdobycia lub wydobycia. Liczymy, że zaciekawienie dzieci historią Żarowa przełoży się na większy apetyt poznawania i pogłębiania wiedzy o naszym mieście.

Turnieje gier planszowych
Dla tych dzieci, które lubią rozrywki umysłowe, zorganizowane zostały następujące turnieje: Turniej Warcabowy, którego laureatem (w pierwszym i drugim tyg. ferii) został Michał Makuch, Turniej Chińczyka i tym razem w obu turniejach zwyciężył Michał Makuch, natomiast laureatami Turnieju Piłkarzyków (w pierwszym tyg. ferii) zostali – Michał Makuch i Arek Staszak, (w drugim tyg.) Patryk Piórek i Michał Kuźma.

Modelarnia
Dla miłośników „przestworzy” zorganizowane zostały dwie konkurencje Zawodów Samolotów Swobodnie Latających, w których laureatami zostali; w pierwszej konkurencji – Aleksander Lisiecki, w drugiej – Maria Zdunik oraz pokaz Lotów Modeli Balonów na ogrzane powietrze.

Sport
Żarowskie dzieci i młodzież chętnie korzystały również z propozycji zajęć sportowych, wśród których znalazł się: Turniej Tenisa Stołowego, którego laureatami zostali: kat. gimnazja – Łukasz Jaros, kat. szkoły ponadgimnazjalne – Tomasz Gadzina, Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa KS Zjednoczeni Żarów dla rocznika 1998-2001 i rocznika 1994-1997. W pierwszej kategorii laureatem został zespół Dominatorzy, w drugiej zaś zwycięzcami zostali – The White. Natomiast laureatem zawodów Koszykówki Ulicznej został zespół Lokuwa United. Ponadto dzieci ze szkół podstawowych brały udział w zajęciach piłki ręcznej. Na zakończenie zmagań sportowych, dla miłośników takiego właśnie wypoczynku, zorganizowane zostały gry i zabawy rekreacyjne.

Zakończenie Ferii Zimowych 2011
W piątek o godz. 1000, pomieszczeniu kawiarni w GCKiS, odbyła się uroczystość zakończenia ferii. Dzieci zaproszone zostały na prezentację multimedialną, podczas której zaprezentowane zostały zdjęcia wykonane w czasie odbywających się zajęć oraz plenerów fotograficznych. Po obejrzeniu fotograficznej dokumentacji z udziału dzieci w poszczególnych zajęciach, oprócz rozdania pamiątkowych dyplomów i słodkości, przygotowana została jeszcze jedna niespodzianka. Reporter Żarowskiej Kroniki – Mirosław Becher zaprezentował dzieciom reporterski sprzęt oraz pokazał podstawowy montaż krótkiego filmu, a redaktor – Magdalena Pawlik zaprezentowała pracę reporterską. DZIECI BYŁY ZACHWYCONE!

W zajęciach zorganizowanych przez GCKiS wzięło udział 343 dzieci i młodzieży.

Organizatorzy zimowych ferii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie: Elżbieta Kulas, Ryszard Fidler, Zbigniew Furtak, Bogdan Mucha, Krzysztof Dutkiewicz oraz Jerzy Ciupiński i Piotr Jaskólski.

Organizatorzy serdecznie dziękują ekipie Żarowskiej Kroniki Filmowej za lekcję pokazową montażu materiałów filmowych i zapoznanie dzieci z pracą reportera.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Zimowe ferie 2011 za nami!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates