Wyniki 8 kolejki rozgrywek Mediator Cup 2009/10 rozegranej w dniu 6 lutego
Wierzbianka Wierzbna - Wodospad Zastruże 7:3 (2:1)
AKS Żarów – Wektor Świdnica 2:5 (1:2)
Drink Team – AH1N1 3:3 (1:3)
Zryw Łażany – Zaskoczeni Żarów 0:8 (0:6)

Najlepsi zawodnicy oraz bramkarze 8 kolejki:
II Liga: bramkarz: Paweł Jóda (PCO Oldboys), zawodnik: Maciej Madziała (Cannabis)
I Liga: bramkarz: Bartosz Duszyński (Zaskoczeni Żarów), zawodnik: Tomasz Oleksy (Wektor Świdnica)

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Nefryt Junajtet - FC Albatros 2:9. Wynik mógłby być dużo wyższy, gdyby zawodnicy Nefryt Junajtet wykorzystali dogodne sytuacje oraz w decydujących akcjach zagrali zespołowo. Cannabis pokonał outsidera II Ligi - Mortal Kombat 11:3. Klasycznego hattricka zaliczył Michał Czernicki - Cannabis. Meczem, który przyniósł więcej emocji od poprzednich było spotkanie Mam Talent z PKS Złoty Kłos. Ostrożna, poukładana lecz szybka gra obydwu drużyn nie przyniosła wielkiego wyniku. Sposób na pokonanie bramkarza PKS Złoty Kłos Piotrowice znalazł Mirosław Lenio, który w 8 minucie spotkania wcisnął futbolówkę przy słupku rywali. Mimo groźnych kontrataków zawodników z Piotrowic, Mam Talent dowiózł wynik do końca meczu. Najciekawszym spotkaniem okazała się konfrontacja dotychczasowego lidera II Ligi Mediator Cup - FC Method Men z vice liderem drużyną PCO Olboys. Spotkanie obfitowało w koronkowe akcje, dynamiczne kontry, zmieniający wynik dający 3 pkt. do ostatniej minuty. Do 13 minuty spotkania 2:0 prowadzili zawodnicy Method Men. Jednak w dwie minuty po trafieniach Chłopka oraz Rachajskiego, PCO łapie kontakt z rywalem. Po przerwie na jedno trafienie PCO, FC Method Men odpowiada trzema. W tym momencie przy stanie 5:2 na trzy minuty przed końcem spotkania wydawało się, że młodzi zawodnicy zainkasują 3 punkty. Bramkę dającą cień nadziei na remis dla „szamociarzy” zdobywa Rachajski w 28 minucie. Doświadczenie boiskowe pokazał Adam Sołtysiak - PCO Olboys, który w 30 minucie zdobywa dwie bramki przynoszące zwycięstwo oraz fotel lidera II Ligi. W całym spotkaniu nie zawodził po raz kolejny bramkarz PCO Paweł Jóda, który skutecznymi interwencjami przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.

W I lidze zdeterminowany oraz kompletny skład Wodospadu Zastruże uległ Wierzbiance 7:3. Ta porażka przybliża zawodników z Zastruża do opuszczenia I Ligi. W meczu kolejki AKS Żarów - Wektor Świdnica do przerwy 1:2. Na początku spotkania inicjatywę przejął Wektor czego efektem była bramka w 1 min. Tomasza Oleksego. AKS odpowiada celnym trafieniem Pawła Bożka. Do przerwy na listę strzelców wpisuje się przeżywający drugą młodość Piotr Bieniowski – Wektor Świdnica, który strzałem z dystansu w okno nie daje szans obrony bramkarzowi AKS. W drugiej części meczu AKS Żarów jest w stanie strzelić tylko jedną bramkę. Wektor po trafieniach Przemysława Śliwy oraz dwukrotnie Tomasza Oleksego wygrywa w meczu 8 kolejki Mediator Cup 5:2. W przedostatnim spotkaniu pomiędzy Drink Team a AH1N1 remis 3:3. Po raz kolejny drużyna AH1N1 nie potrafi wykorzystać kilku bramkowej przewagi, którą wypracuje sobie w pierwszej części spotkania. Do przerwy wynik 3:1 po dwóch trafieniach Radosława Wojnowskiego oraz na co dzień występującego na pozycji bramkarza Pawła Pojaska. Jedyną bramkę dla Drink Team zdobywa Paweł Maziarz. Drink Team posiadający tylko jednego zawodnika rezerwowego dogania swoich rywali remisując spotkanie 3:3. Wszystkie dotychczasowe wyniki ułożyły się po myśli Zaskoczonych Żarów, którzy aby odskoczyć pozostałym zespołom na kilku punktową przewagę musieli wygrać z Łażańskim Zrywem. Pierwsza połowa to dominacja obrońcy mistrzowskiego tytułu – Zaskoczonych. Do przerwy 6:0. Klasycznym hattrickiem popisał się Michał Klimaszewski. Po zmianie stron bardziej skoncentrowani zawodnicy z Łażan pozwalają już tylko strzelić dwie bramki rywalowi. Zaskoczeni Żarów uciekli przeciwnikom na 6 punktów w ligowej tabeli.

Szczególne podziękowania należą się Tomaszowi Mojsa, właścicielowi sklepu Saller w Świdnicy za ufundowanie nagrody dla najlepszego zawodnika kolejki – I Ligi - 7 kolejka - Piotr Bieniowski - Wektor Świdnica.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów