Pobiegli Tropem Wilczym!

wtorek, 05, marzec 2024

Żarów po raz siódmy przyłączył się do akcji popularyzującej wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych. Za nami Bieg Topem Wilczym.

W niedzielę, 3 marca w żarowskim Parku Miejskim zgromadziło się ponad 100 biegaczy, którzy oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Do pokonania był dystans 1963 m, co jest odwołaniem do daty śmierci ostatniego poległego w boju partyzanta ruchu poakowskiego w Polsce Józefa Franczaka, pseudonim „Lalek”.

Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, koszulki i pakiety sportowe. Dodatkowo po biegu wśród uczestników wydarzenia rozlosowano nagrody.

Medale wręczał burmistrz Leszek Michalak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka oraz dyrektor Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Tomasz Pietrzyk. Czynny udział w wydarzeniu wziął także Sikora Przemysław - Zastępca Burmistrza Miasta Żarów

Żarowska Izba Historyczna przygotowała wystawę plenerową. Organizatorem sportowego wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

NAJLICZNIEJSZĄ grupę biegaczy stanowili uczniowie Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

>>> Zdjęcia

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Pobiegli Tropem Wilczym!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates