Judocy z Imbarowic na fali!

poniedziałek, 11, kwiecień 2011

 W sobotę 9 kwietnia młodzi sportowcy z UKS Judoka Imbramowice działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie rywalizowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Ziemi Krakowskiej Dzieci i Młodzików w Judo.
Aż 11 naszych zawodniczek i zawodników wystartowało w drugiej edycji silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju judo. W zawodach rozegranych w hali sportowej KS Bronowianka położonej ok. 5 min drogi samochodem od krakowskiego rynku wzięło udział ponad 400 dzieci z 31 klubów z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski.

Dorobek medalowy UKS Judoka Imbramowice to jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe medale. Na najwyższym stopniu podium już po raz kolejny stanęła Wiktoria Stec (-23kg), trzecie miejsce w tej kategorii wagowej zajęła Karolina Ciastoń, koleżanka klubowa Wiktorii.

Na drugim miejscu uplasowała się Roksana Nowak (-25kg) a z brązowym medalem do domu wróciła Sandra Ciastoń(-48kg), która w kategorii młodziczek startowała z dużą niedowagą (3kg) i na brązowy krążek musiała mocno tego dnia zapracować. Na wysokim 7 miejscu rywalizację zakończył Damian Kozieł (-47kg). Drugie miejsce zajął Hubert Pajor(19,5kg;ur. 2005 r.). Hubert rywalizował poza turniejem, ponieważ był najmłodszym uczestnikiem zmagań judoków w Krakowie. W zaciętej walce z Vendulą Mezovą z (SKV Ostrava, Czechy) otrzymał dyplom i medal a po walce zaskoczony przyznał, że Jego medal jest naprawdę ciężki...

Udział w prestiżowym turnieju dziecięcym w Krakowie wykorzystaliśmy w 100%, ponieważ poza aspektem sportowym nasi judocy zwiedzili krakowski rynek, sukiennice i Wawel. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki po Krakowie i wyjazd sportowy do Małopolski z pewnością na długo zapamiętają. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w transporcie młodych judoków do Krakowa. Bez Państwa zaangażowania nie dalibyśmy rady... Dziękujemy również GCKiS w Żarowie, które pomogło nam finansowo w wyjeździe i sfinansowało opłatę startową dla wszystkich uczestników Turnieju.

II edycja Międzynarodowych Mistrzostw Ziemi Krakowskiej Dzieci i Młodzików w Judo była jednocześnie Memoriałem Piotra Tuczyńskiego, tragicznie zmarłego trenera judo. Partnerem sportowym zawodów był UKS Grot Kraków, Krakowskie Centrum Judo i Europejska Wspólnota Rozwoju Przedsiębiorczości.

Reprezentanci UKS Judoka Imbramowice w krakowskim turnieju: Sandra Ciastoń, Natalia Ciastoń, Karolina Ciastoń, Bartek Ciastoń, Roksana Nowak, Hubert Pajor, Norbert Pajor, Damian Kozieł, Jakub Stec, Wiktoria Stec, Jakub Pęcherski.


Oprac HAB

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Judocy z Imbarowic na fali!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates