FC Method Men – Nefryt Junajtet 0:6 (0:2)
Wektor Świdnica – Wierzbianka Wierzbna 5:2 (2:1)
AKS Żarów – AH1N1 0:5 wo
Zryw Łażany – Wodospad Zastruże 3:1 (2:1)
Zaskoczeni Żarów - Drink Team 5:1 (2:0)

Najlepsi zawodnicy oraz bramkarze 9 kolejki:
II Liga: bramkarz: Adam Krawczyk (Nefryt Junajtet), zawodnik: Krystian Dopieralski (Nefryt Junajtet)
I Liga: bramkarz: Rafał Łodej (Zryw Łażany), zawodnik: Piotr Koluśniewski (Zaskoczeni Żarów)

W pierwszym meczu 9 kolejki Mediator Cup Canabis rozbił przedostatnią drużynę II ligi FC Albatros 7:0. Wynik mógłby być dużo większy jednak dogodne sytuacje seryjnie marnował najlepszy snajper Cannabis – Michał Czernicki. Na uwagę zasługuje piękne trafienie Piotra Chinca,który pokonał bramkarza strzałem z dystansu w samo "okienko" bramki. Do przerwy FC Albatros mógł nawiązać kontakt z rywalem w głównej mierze dzięki pozyskanemu Dariuszowi Rudnikowi, który akcjami podbramkowymi nękał bramkarza Cannabis, jednak bramki nie zdobył. Do przerwy w meczu Mortal Kombat – Mam Talent pachniało sensacją. W 6 min. spotkania prowadzenie dla Mam Talent zdobył Marmajewski. Riposta ostatniej drużyny w tabeli była natychmiastowa. Bramkę dającą wyrównanie zdobył Kosiorowski. Przez dłuższy czas więcej z gry mieli piłkarze Mortal Kombat co chwilę wyprowadzając nie przewidywalne kontry. Honor uratował Stanisław Chrapek strzelając bramkę w końcówce pierwszej połowy. To było wszystko na co dziś było stać zawodników Mortal Kombat. Po zmianie stron rozpoczął się festiwal strzelecki drużyny Mam Talent. Osiem, a w całym meczu dziewięć bramek zdobył Sławomir Marmajewski. Po dwa trafienia dorzucili Zdunik oraz Suchorabski. Mortal Kombat – Mam Talent 1:13. Pięcioosobowy skład Nefryt Junajtet pokonał jednego z głównych pretendentów do mistrzowskiego tytułu II ligi – FC Metod Men 6:0. Już w drugiej minucie spotkania usta rywalom przymknął Krystian Dopieralski strzelając bramkę na 1:0. W 10 minucie bramkarz FC Method Men popełnia błąd wypuszczając piłkę pod nogi Dopieralskiego, który bez większego problemu zdobywa kolejną bramkę. Dogodną sytuację na podwyższenie wyniku w końcówce pierwszej połowy miał Luber, jednak zabrakło mu zimnej krwi do skończenia akcji. Druga połowa to dominacja Nefryt Junajtet. Po bramkach Czocha, Dopieralskiego oraz w końcówce spotkania Szkurłat, Nefryt wygrywa z Metod Men 6:0! Na słowa uznania zasługuje Krystian Dopieralski, który zagrał najlepsze spotkanie w tegorocznych rozgrywkach, oraz bramkarz Krawczyk, który swoja postawą nie pozwolił zdobyć bramki rywalom. Aby odskoczyć przeciwnikom na kilku punktową przewagę zawodnicy PCO Oldboys musieli pokonać PKS Złoty Kłos. Gracze PCO zrobili to co do nich należało, wygrywając spotkanie 8:3. Cztery trafienia zanotował Rachajski. Dzięki temu zwycięstwu PCO Oldboys ma trzy punktowa przewagę nad drużyną Mam Talent. Pięć zespołów ma szansę na sukces w końcowym rozrachunku.

W pierwszym meczu I ligi aspirujący do zwycięstwa w Mediator Cup świdnicki zespół Wektora pokonał Wierzbiankę 5:2. W 3 minucie ze stałego fragmentu gry bramkę zdobywa Bohonos – Wierzbna strzelając pod nogami ustawionemu w murze bramkarzowi Wektora – Burdzemu. W dalszej części meczu kilkukrotnie bliski zdobycia powiększenia był Marcin Bal. Wyrównanie za sprawą Ryczana padło w 7 minucie. Autorem bramki dającej prowadzenie do przerwy był młodszy z braci Oleksych – Remigiusz. Asystę zaliczył Piotr Bieniowski. W drugiej połowie swoją drugie trafienie w spotkaniu zdobywa Mateusz Ryczan, który znalazł się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Wierzbianki. Dwa trafienia dokładają Stelmaszewski oraz Bieniowski. Spotkanie kończy się zwycięstwem zawodników ze Świdnicy 5:2. AKS Żarów – AH1N1 6:3. Po spotkaniu zawodnicy AH1N1 zgłosili protest do organizatorów twierdząc, że w zespole AKS Żarów wystąpił zawodnik, który otrzymał w poprzednim spotkaniu czerwona kartkę. Po weryfikacji protest okazał się słuszny i mecz został zaliczony walkowerem na korzyść drużyny AH1N1. W lokalnych derbach pomiędzy Zrywem Łażany a Wodospadem Zastruże 3:1. Bramki dla Zrywy zdobyli Pałaczewski oraz dwukrotnie Krzyśpiak. Dobre spotkanie rozegrał bramkarz Łażańskiego Zrywu – Rafał Łodej. W meczu kolejki Zaskoczeni Żarów – Drink Team 5:1. Obydwa zespoły wystąpiły w okrojonych składach. Dzięki zwycięstwu oraz układowi pozostałych wyników Zaskoczeni posiadają siedmio punktową przewagę nad drugim zespołem – Wektor Świdnica. Do zakończenia rozgrywek pozostało 5 kolejek.

Szczególne podziękowania należą się Tomaszowi Mojsa, właścicielowi sklepu Saller w Świdnicy za ufundowanie nagrody dla najlepszego zawodnika kolejki – I Ligi - 8 kolejka – Tomasz Oleksy - Wektor Świdnica.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów