Mortal Kombat – FC Method Men 2:16 (1:7)
Drink Team - Wierzbianka Wierzbna 4:5 (2:2)
Zaskoczeni Żarów - Wektor Świdnica 5:3 (3:0)
AH1N1 - Wodospad Zastruże 2:2 (1:1)

Najlepsi zawodnicy oraz bramkarze 12 kolejki:
II Liga: bramkarz: Marcin Paduch (Cannabis), zawodnik: Sławomir Marmajewski (Mam Talent)
I Liga: bramkarz: Rafał Łodej (Zryw Łażany), zawodnik: Mateusz Darowski (Wierzbianka Wierzbna)

12 kolejka nie przyniosła znaczących zmian w ligowych tabelach. Jedynym zespołem, który awansował o jedno oczko został Zryw Łażany, który w bezpośrednim pojedynku rozbił AKS Żarów 6:1. Jednak wyniki sobotnich spotkań przyćmiła informacja o poważnej kontuzji Piotra Chinca z drużyny Cannabis. W meczu na szczycie II Ligi w jednym z ostrych wejść zawodników PCO Oldbboys Piotr został brutalnie sfaulowany. Piłkarz przeszedł operację ścięgna Achillesa i czeka go sześcio miesięczna rehabilitacja. Rozgrywki wchodzą w decydującą fazę, jednak apeluję do wszystkich drużyn o rozsądną, sportową postawę na boisku!!! Piotrowi trzeba życzyć, aby szybko wrócił do zdrowia i dalej dawał nam wszystkim radość z pięknie zdobytych bramek!!!
PKS Złoty Kłos wygrał z FC Albatros 4:2. Wynik w 6 minucie otworzył Sebastian Mirek – PKS Złoty Kłos. Dwie minuty później crosowe podanie od Piotra Przeździęka wykorzystał Michał Jasieczek strzelając drugą bramkę dla swojego zespołu. W drugiej połowie niefortunną interwencję w polu karnym zaliczył Józef Wyroślak, kierując piłkę do własnej bramki. Jednak w kolejnej akcji ten sam zawodnik rewanżuje się asystą, którą wykorzystuje Łukasz Dąbrowski. W końcówce spotkania padają dwie bramki. Pierwszą zdobywa Tomasz Sas - PKS Złoty Kłos, drugą ustalającą wynik spotkania strzela Marcin Tyndel. Mam Talent niespodziewanie gładko pokonał Nefryt Junajtet 5:0. Bliski zdobycia prowadzenia dla Nefryt Junajtet był Aleksander Szkurłat, który z rzutu rożnego strzela w poprzeczkę. Po błędzie zawodników Nefryt w środku boiska piłkę przejmuje Sławomir Marmajewski. W indywidualnej akcji zdobywa pierwszą bramkę dla Mam Talent. W 12 minucie w polu karnym faulowany jest Marmajewski. Rzut karny na bramkę zamienia Paweł Kaśków. W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy kolejny błąd popełniają defensorzy Nefryt Junajtet. Paweł Kaśków zagrywa do Sławomira Marmajewskiego, który strzela trzecią bramkę dla swojego zespołu. W drugiej połowie przeważają zawodnicy Mam Talent. Dwójkowe akcje przynoszą dwie bramki. Pierwszą stwarzają Wiesław Zdunik ze Stanisławem Chrapkiem, drugą Sławomir Marmajewski z Pawełem Kaskowem. W obu przypadkach ci drudzy strzelają gole. Mortal Kombat – FC Method Men 2:16. Najwięcej bramek 10, w jednym meczu w rozgrywkach Mediator Cup strzelił Michał Morawski. W szlagierowym spotkaniu II Ligi PCO Oldboys – Cannabis 1:3. Od mocnego uderzenia spotkanie rozpoczynają zawodnicy Cannabis, w głównej mierze dzięki Piotrowi Chincowi. W pierwszej minucie silnym strzałem z dystansu nie daje szans bramkarzowi PCO. W kolejnej akcjai Piotr otrzymuje podanie znajdując się w sytuacji „sam na sam” strzelając drugą bramkę. Jedyną bramkę dla PCO zdobywa Grzegorz Chłopek. Wynik w końcówce ustala Maciej Madziała. Oprócz Piotra Chinca, którego niestety już nie zobaczymy w rozgrywkach, świetne spotkanie zanotował również bramkarz Cannabis Marin Paduch, który swoimi interwencjami przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.
W pierwszym meczu I Ligi Mediator Cup Zryw Łażany zdeklasował AKS Żarów wyrywając 6:1. Na początku spotkania Paweł Wandzio strzałem z głowy zdobywa prowadzenie dla Zrywu Łażany. W kolejnych akcjach AKS próbuje strzelić wyrównująca bramkę. Strzał Bartosz Korty mija słupek rywala. Paweł Bożek po podaniu od swojego bramkarza znajduje się w dogodnej sytuacji. Jednak na posterunku jest świetnie spisujący się bramkarz Zrywu Łażany Rafał Łodej. W końcówce pierwszej połowy Zryw wykorzystuje grę w przewadze – żółta kartka Jacka Suskiego. Bramkę zdobywa Mariusz Baziak. Po zmianie stron AKS łapie kontakt. Strzelcem bramki został Tomasz Misiurka. W 21 min. w środku boiska piłkę przejmuje Łukasz Jadach – Zryw Łażany- zagrywa do Daniela Dąbrowskiego, który wykorzystuje dogodną pozycję. Minute później Sławomir Okarma strzela bramkę samobójczą dla AKS Żarów. W tym momencie zawodnicy Zrywu wykorzystują nerwową grę swoich rywali strzelając dwie bramki. Jadach wstawia nogę do piłki wrzuconej z rzutu rożnego, natomiast Baziak w samotnej akcji nie daje szans bramkarzowi AKS – Suskiemu. Drink Team ulega Wierzbiance Wierzbnej 4:5. W 5 minucie Mateusz Darowski Silny strzał Mariusz Darowskiego „wypluwa” bramkarz Drink Team. Do piłki dochodzi Łukasz Kolut i tym samym mamy pierwszą bramkę dla Wierzbianki. Minutę później Darowski strzela kolejnego gola dla zawodników z Wierzbnej. Pierwsze trafienie dla Drink Team pada w 11 minucie za sprawą Pawła Maziarza. Do przerwy jest remis. Łukasz Kolut zdobywa bramkę samobójczą. Trzy minuty drugiej połowy przynoszą dwa gole dla Drink Team. Zmobilizowani zawodnicy Wierzbianki strzelają trzy bramki dające im cenne 3 punkty. Tym samy Wierzbianka ma realne szanse na opuszczenie strefy spadkowej. Zaskoczeni Żarów w meczu kolejki pokonali Wektor Świdnica 5:3. W pierwszej połowie oglądaliśmy tylko bramki Zaskoczonych. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Paweł Zyl. Łukasz Jernutowski dorzucił jedno trafienie. Do przerwy 3:0. Po zmianie stron do głosu dochodzą piłkarze Wektora Świdnica. Bramki zdobywają: Mateusz Ryczan – 19 min., dwukrotnie Piotr Bieniowski – 26 oraz 27 minuta. Bramkę Bieniowskiego poprzedza celne trafienie Rudnika – Zaskoczeni. Wynik ustala Łukasz Jernutowski. W ostatnim spotkaniu zamykającym 12 kolejkę Mediator Cup Wodospad Zastuże remisuje z AH1N1 2:2. W 5 min. prowadzenie dla AH1N1 zdobywa Sebastian Błaszczyk. Wyrównanie za sprawą Łukasz Kubika pada w 11 minucie. Decydujące akcje dla losów spotkania odbywają się w końcówce drugiej połowy. Piotr Dybeł strzela bramkę dającą nadzieję na końcowy sukces dla Wodospadu. Pomimo leżącego zawodnika Wodospadu Zastruże, AH1N1 przeprowadza akcję po której zdobywają bramkę wyrównującą.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów