Żarowerowy Żarów

środa, 21, kwiecień 2021

Dwie stacje naprawcze dla rowerów stanęły w Żarowie. To kolejny etap projektu Żarowerowy, za którym stoi gmina Żarów i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Pod koniec marca na terenie Żarowa zostały zainstalowane stojaki na rowery. Stanęły one przy budynku Urzędu Miejskiego, targowisku miejskim oraz boisku sportowym „Orlik” . Teraz przyszedł czas na stacje naprawcze dla rowerów. Od kilku lat obserwujemy wzrost rowerzystów na polskich drogach. Rower w sezonie staje się jednym z najpopularniejszych środków transportu. Dojeżdżamy nim do pracy, wyruszamy na weekendowe wycieczki. Często zdarza się, że podczas jazdy nasz jednoślad ulega awarii. I tu z pomocną dłonią, a w zasadzie z pomocną stacją napraw rowerów przychodzi Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.


- Od wtorku, 20 kwietnia usterki w rowerach będzie można usunąć przy dwóch stacjach naprawczych. Urządzenia zostały wyposażone w najważniejsze klucze, wkrętaki, łyżki do opon, ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Korzystając ze stacji rower można umieścić na specjalnych wspornikach, co pozwala na pełny ruch korbą – mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i dodaje - Pomocny okaże się również QR CODE znajdujący się na froncie stacji, który umożliwia skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych. Stacje naprawcze znajdują się przy wejściu głównym na żarowską pływalnię i targowisku miejskim.

Kolejnym etapem projektu Żarowerowy, nad którym pracuje Gminne Centrum Kultury i Sportu będzie stworzenie interaktywnej mapy wycieczek rowerowych po gminie Żarów. GCKiS chce w ten sposób zachęcić mieszkańców gminy do odwiedzenia okolicznych miejscowości, poznania ich historii, a dodatkowo z takiej wycieczki będzie można wrócić z pamiątką. Jeśli tylko obostrzenia zostaną złagodzone, Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprosi żarowskich cyklistów na oficjalne otwarcie sezonu rowerowego.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Żarowerowy Żarów. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates