Relacja z 2. kolejki Electrolux Cup

wtorek, 08, grudzień 2020

Już tylko trzy zespoły z kompletem zwycięstw w Electrolux Cup. W Żarowskiej Lidze Futsalu niepokonanymi drużynami pozostają Wektor Świdnica, Cannabis oraz drugoligowa Zebra Team.

Najbardziej widowiskowym meczem drugiej serii spotkań była konfrontacja Cannabis z Wierzbianką Wierzbną. Szybkie tempo, składne akcje oraz interwencje bramkarzy mogły się podobać. Do przerwy utrzymywał się remis. Bramki dla swoich zespołów zdobyli Daiverson Lima oraz Wojciecha Ciuba. W drugiej połowie Wierzbianka mocno podkręciła tempo i kiedy wydawało się, że kolejne celne trafienie jest kwestią czasu, na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem Jakub Rosiak z Cannabis zdobywa drugiego gola. Beniaminek z Wierzbnej nie zdołała już odpowiedzieć rywalowi.

Obrońca mistrzowskiego tytułu AUTO-SHOP Żarów miał coś do udowodnienia po inauguracyjnej wpadce. Przegrana z Wierzbianką, zmusiła żarowskich piłkarzy do zdobycia w kolejnym spotkaniu trzech punktów. Rywal, trzykrotny triumfator rozgrywek nie zamierzał łatwo się poddać. Wydawało się, że szybko strzelone dwa gole przez AUTO-SHOP przybliżą drużynę do zwycięstwa. Nic bardziej mylnego. Tuż przed syreną kończącą pierwszą część meczu gola kontaktowego zdobywa Patryk Paszkowski. W drugiej części spotkania Wektor dominuje,a efektem są kolejne trzy bramki zdobyte przez Macieja Madziałę, Jakuba Filipczaka oraz Dawida Kusio. Żarów jest wstanie zdobyć zaledwie jednego gola. To za mało, by wywalczyć chociażby cenny punkt do ligowej tabeli.
O pierwsze zwycięstwo w sezonie walczyli w bezpośredniej konfrontacji Electrolux Żarów oraz Szkółka Ajaxu. Dwie bramki Romana Morozowa pozwoliły zwyciężyć Electroluxowi 2:0. Wśród drużyn drugoligowych marsz do awansu kontynuują piłkarze Zebry Team. Kolejna wysoka wygrana przybliżyła drużynę do zwycięstwa drugiej ligi Electrolux Cup. Po raz kolejny dorobek bramkowy powiększył najlepszy strzelec drugoligowców Przemysław Kloc.
Zawody odbywają się bez udziału publiczności, a wyniki na żywo oraz statystyki znajdują się na oficjalnej stronie www.electroluxcup.zarow.pl