Znamy wyniki - 5. Żarowskie Biegi Strefowe

wtorek, 06, październik 2020

Jak co roku o tej porze w Żarowie odbyły się Biegi Strefowe. W piątej edycji triumfowali Rafał Bardziński i Anna Ficner. Zwycięstwa tym bardziej cenne, iż zdobyte na obu dystansach! Głównym sponsorem imprezy była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ’’Invest-Park’'.

Głód ścigania sprawił, iż do Żarowa przybyło wielu wspaniałych biegaczy. Na zawodników czekały dwa dystanse. Uczestnicy biegu towarzyszącego do pokonania mięli trasę o długości 5 km. Głównym punktem programu była rywalizacja na koronnym dystansie 10 km. Pierwszy raz podczas Żarowskich Biegów Strefowych mieliśmy załamania pogody, które towarzyszyło biegaczom na 5 km. Silny wiatr, gwałtowny spadek temperatury i padający deszcz z pewnością nie pomagał na pobicie rekordu trasy. Jako pierwszy linię mety minął Rafał Bardziński. Przedstawiciel Janosport Team Legnica pokonał dystans z czasem 17 minut i 13 sekund. Podium uzupełnili Bartłomiej Wojsław (GLKS Marcinowice) oraz Krystian Walewski (Świdnicka Grupa Biegowa). Wśród pań klasę potwierdziła ubiegłoroczna triumfatorka obu dystansów Anna Ficner. Rekordzistka trasy tym razem z gorszym rezultatem, jednak wynik 00:18:42 pozwolił bezpiecznie wygrać bieg towarzyszący. Druga Jagoda Durkalec (Karkonosze Running Team) do zwyciężczyni straciła ponad dwadzieścia sekund. Podium uzupełniła Małgorzata Moczulska.

>>> Zdjęcia

>>> Wyniki


Więcej szczęścia do pogody mięli uczestnicy biegu głównego. Przy słonecznej aurze ponownie nie do pokonania był Rafał Bardziński. Zwycięzca z rezultatem 35 minut i 24 sekund triumfował na dystansie 10 km. Drugi Tomasz Sobczyk osiągnął wynik 00:35:54. Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Wiśniewski z Bolesławca. Czas, jaki gwarantował zwycięstwo w kategorii kobiet, to 00:39:12. Taki rezultat osiągnęła Anna Ficner. Tym samym mieszkanka Złotoryi została pierwszym zawodnikiem, który zwycięża w dwóch edycjach Żarowskich Biegów Strefowych na obu dystansach. Z półtora minutową stratą druga linię mety przebiegła Małgorzata Moczulska. Trzecia była Magdalena Bednarczyk.

Drugi rok z rzędu w kategorii drużynowej firm Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej triumfowali pracownicy TP Reflex Polska. Indywidualnie na dystansie 10 km najlepszymi zawodnikami wałbrzyskiej strefy zostali Rafał Noszczyk (TP Reflex) oraz Magdalena Bednarczyk (Daicel).

Najlepszymi mieszkańcami gminy Żarów na obydwu dystansach 5. Żarowskich Biegów Strefowych zostali: Małgorzata Moczulska i Krzysztof Godlewski.

Najszybszym małżeństwem okazali się Agnieszka i Stanisław Wyszowscy z Wałbrzycha, a najliczniejszą i najlepszą grupą biegową Strzegomska Dwunastka.

Wśród uczestników w wielu kategoriach wiekowych nie zabrakło doświadczonych zawodników, ale także początkujących biegaczy i najmłodszych miłośników sportu, dla których zorganizowano biegi dla dzieci. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a w pakiecie gwarantowanym znalazła się m.in. okolicznościowa koszulka.
Sportowa impreza wpisana była w obchody dziewiętnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ’’Invest-Park”. Po biegu wśród wszystkich uczestników rozlosowano cenne nagrody, m.in. zmywarkę firmy Electrolux, która trafiła do Gabrieli Tołowińskiej-Trzeciak z Jeleniej Góry.

Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie pragnie serdecznie podziękować sponsorowi głównemu 5. Żarowskich Biegów Strefowych Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Słowa podziękowania należą się również pozostałym firmom, które wsparły sportowe wydarzenie: PCO Żarów, JAKO Polska, Electrolux Żarów, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Centrum Pucharowe TM Świebodzice, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Yagi Poland, gmina Żarów.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Znamy wyniki - 5. Żarowskie Biegi Strefowe. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates