Turystyczna pieczątka Ziemi Żarowskiej

wtorek, 01, wrzesień 2020

Gminne Centrum Kultury i Sportu i Żarowska Izba Historyczna w ciekawy sposób chcą przybliżyć mieszkańcom i miłośnikom pieszych wędrówek walory turystyczne gminy Żarów.

W ślad za rosnącą popularnością kolekcjonerskich pieczątek oraz dla podkreślenia walorów Ziemi Żarowskiej już niebawem w wybranych lokalizacjach pojawi się „Turystyczna pieczątka Ziemi Żarowskiej”. Na pamiątkowych stemplach swoje miejsce znajdą najciekawsze zabytki tutejszej architektury. Pieczątki zostaną umieszczone w specjalnych ogólnodostępnych skrzynkach, w których oprócz pamiątkowego stempla będzie znajdowała się krótka informacja historyczna. Pierwsze pieczątki pojawią się jeszcze we wrześniu tego roku, następne sukcesywnie będą pojawiały się w kolejnych miesiącach.

Bilety wstępu do większości muzeów, zamków, pałaców, galerii, wież i tarasów widokowych są obecnie stemplowane. Pamiątkowe pieczątki można uzyskać także w wielu obiektach noclegowych np. w schroniskach górskich, w zajazdach, restauracjach oraz w hotelach. Dla wielu osób kolekcjonowanie odciśniętych znaków, stało się swoistą pasją.


Na Ziemi Żarowskiej, znajduje się 238 zabytkowych budowli i obiektów z czego 66 w granicach miasta Żarów. Spośród tej ogólnej liczby, 28 zabytków wpisanych zostało do rejestru, który jest formą ich ochrony prawnej. Po za tym istnieje niezliczona liczba miejsc i obiektów nieznanych, tajemniczych i zapomnianych, które są świadectwem minionej historii i życia dawnych mieszkańców.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Turystyczna pieczątka Ziemi Żarowskiej. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates