Sportowa część Dni Żarowa 2011

poniedziałek, 30, maj 2011

W środę 25 maja sportową część obchodów Dni Żarowa rozpoczęły siatkarki. Trzydzieści dwie uczestniczki z czterech zespołów rywalizowały w Turnieju Siatkarskim Dziewcząt o Puchar Prezesa TKKF Chemik.

W kolejnych dniach do rywalizacji przystąpili wędkarze, tenisiści, koszykarze i piłkarze z zakładów pracy.

Wygrały gimnazjalistki z Jaworzyny Śląskiej, wyprzedzając Żarów I, Żarów II oraz gimnazjum Marcinowice. Najlepszą zawodniczką turnieju została reprezentantka zespołu Żarów II - Paulina Kądziołka.
Zwycięskim zespołom wręczono puchary, medale oraz okolicznościowe dyplomy.
Żarów I: Aleksandra Fita, Klaudia Wąsowska, Agata Urbaniak, Żaneta Legiejew, Aleksandra Darosz, Kamila Wygodzka, Karolina Dyrcz.
Żarów II: Jagoda Zielińska, Katarzyna Łukaszewska, Agnieszka Stryjewska, Weronika Kuźma, Beata Biłas, Agnieszaka Przybyłowicz, Paulina Kądziołka.

Równolegle z siatkarkami na Orliku rozegrany został Turniej Piłkarski UEFA Grassroots Day. Rozgrywki skierowane były dla najmłodszych adeptów piłki nożnej a ideą był Europejski Dzień Futbolu Amatorskiego. W finale Niepokonani Żarów okazali się minimalnie lepsi od Niepokonanych Diabłów zwyciężając 4:3. „Mały finał” padł łupem Turbo Dynomenów – 3 miejsce. Czwarta lokata dla Małej Barcelony. Piąte miejsce zajęły Czerwone Diabły Zastruże, szóste miejsce przypadło Zielonym Mrowiny.
W całym turnieju wzięło udział 42 zawodników, na których czekały specjalne certyfikaty.
Skład zwycięzców – Niepokonani Żarów: Aleksander Lisiecki, Szymon Pilski, Szymon Dominik, Jan Ziobro, Wiktor Łuczak, Michał Wójcikowski.

W sobotę 28 maja najwcześniej wystartowali wędkarze. W trzech kategoriach wiekowych zgłosiło się 25 osób. Wśród kadetów zwyciężył Kamil Czuba (230 pkt.) wyprzedzając Pawła Tomiczka (145 pkt.) oraz Agatę Mazur (90 pkt.). Najlepszym juniorem został Kamil Fita (1375 pkt. – największa ryba zawodów!), drugi miejsce dla Karola Potocznego (245 pkt.), trzeci sklasyfikowany został Przemysław Borowski (235 pkt.). Pierwsze miejsce w najstarszej kategorii wiekowej – seniorzy, zdobył Piotr Mazur (875 pkt.), drugie miejsce Damian Gadzina (810 pkt.), trzeci Piotr Moczadło zgromadził 780 pkt.

Laureaci zawodów wędkarskich z Zastępcą Burmistrza Miasta Żarów Grzegorzem Osieckim

Laureaci Turnieju Wędkarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Żarów uhonorowani zostali statuetkami oraz pamiątkowymi dyplomami. Dodatkowo Zastępca Burmistrza Grzegorz Osiecki (aktywny wędkarz) ufundował poczęstunek dla wszystkich biorących udział w zawodach.

Punktualnie o 10.00 na Orliku rywalizowali koszykarze, piłkarze oraz tenisiści.
Do Turnieju Koszykówki Ulicznej o Puchar Burmistrza Miasta Żarów zgłosiło się osiem zespołów, które podzielono na dwie grupy: seniorzy i juniorzy. Efektowna, dynamiczna gra wszystkich drużyn sprawiła, iż cały turniej stał na wysoki poziomie. W finale WNW (Marcin Kłok, Paweł Zdunik) zwyciężył duet Alkochemicy United (Przemysław Lisiecki, Łukasz Banach). Mecz o trzecie miejsce wygrali koszykarze Ostatni Raz (Olek Ignatowicz, Piotr Pudlik) pokonując White Niggaz (Patryk Malik, Rafał Borowski).

Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak wśród nagrodzonych seniorów Turnieju Koszykówki Ulicznej

Finał juniorów był bardzo zaciekły. Jeden punkt więcej rzucili Wczorajsi (Łukasz Brańka, Dorian Kowalczyk) zostając mistrzem tej kategorii wiekowej. Druga lokata dla Boston (Jakub Jagła, Konrad Bukalski). Brązowe medale zawisły na szyjach Niepotrzebnie przyszliśmy (Benedykt Kowalski, Jarosław Świecicki), czwarta lokata dla Nasyconych (Adrian Holecki, Mateusz Pabis).
Oprócz pucharów, medali, dyplomów, zwycięzcy z rąk Burmistrza Miasta Żarów Leszka Michalaka dostali talon 5 godzin do wykorzystania na Hali Sportowej GCKiS.

Do Turnieju Zakładów Pracy w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Miasta Żarów zgłosiło się pięć zespołów (64 piłkarzy). Po meczach „każdy z każdym” po raz kolejni najlepsi okazali się pracownicy AKS. Drugie miejsce zajęli Samorządowcy Żarów. Trzecia lokata - Electrolux. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Bridgestone oraz NOVA.
Skład zwycięzców AKS – Paweł Bożek, Jarosław Jagła, Dawid Sobel, Sławomir Okarma, Witold Sołek, Mariusz Pietruszka, Krzysztof Klimala, Andrzej Walus, Piotr Koluśniewski.

Piłkarze Bridgestone

Turniej Deblowego Tenisa Ziemnego zgromadził osiem par.
Tytuł mistrzowski przypadł duetowi Paweł Derek-Czekaj/Jacek Angrys, drugie miejsce Marian Dawlewicz/Wojciech Hanc, trzecie miejsce Waldemar Poradzisz/Lesław Tkaczyk.
Pierwsza trójka otrzymała statuetki oraz dyplomy. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali talon 5 godzin do wykorzystania na Hali Sportowej GCKiS.

Uczestnicy Turnieju Deblowego Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Żarów.

Turniej szachowy rozegrany został w Parku Miejskim. W najstarszej kat. Open zwyciężył junior - Dawid Mozol, wyprzedzając Mirosława Cygana oraz Konrada Zamojskiego. Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Olszewska. Najlepszym juniorem starszym okazał się Michał Makuch. Drugie miejsce zajął Michał Dołharz, trzecie lokata przypadła Patrykowi Piórkowi. W kategorii juniorów młodszych bezkonkurencyjny był Jakub Dołharz. Kolejne miejsca „na podium” zajęli Maciej Pasternak oraz Jakub Pawlik.
Laureaci otrzymali okazałe puchary, medale oraz dyplomy.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów