Dobry występ judoków z Imbramowic

poniedziałek, 13, czerwiec 2011

W sobotę 11 czerwca 2011 r. rozegrano XIII Turniej Judo Dzieci i Młodzików w Mietkowie. Dorobek Medalowy UKS Judoka Imbramowice to jeden złoty, cztery srebrne i trzy brązowe medale. Spośród 12. klubów rywalizujących na matach sali sportowej w SP w Mietkowie drużyna z Imbramowic uplasowała się na 7m.

Maciej Trzepla jako jedyny zawodnik UKS Judoka Imbramowice wywalczył złoty medal w kat. 60kg i było to Jego życiowe osiągnięcie. Ze srebrnym medalem wrócili do domu: Dawid Czykieta(33kg), Wiktoria Stec(24kg), Sandra Ciastoń(45kg) i Krzysztof Dobrowolski(29kg). Na trzecich miejscach uplasowali się – Roksana Nowak(24kg) i Kamila Żelazko(33kg). Tym razem tuż za podium na czwartym miejscu rywalizację zakończyli: Błażej Czykieta(39kg), Arek Markiewicz(33kg), Bartosz Ciastoń(35kg) i Jakub Stec(30kg). Natomiast piąte miejsce wywalczyły – Natalia Ciastoń(40kg) i Karolina Ciastoń(24kg).

Kat. 24 kg II miejsce Witoria Stec (druga od lewej), III miejsce Roksana Nowak (w środku), V miejsce Karolina Ciastoń (pierwsza z prawej)

Po raz kolejny aż trzy zawodniczki UKS Judoka Imbramowice rywalizowały w tej samej kategorii wagowej. Tym razem w najlepszej dyspozycji sportowej była Wiktoria Stec, która wygrała z klubowymi koleżankami – Roksaną Nowak i Karoliną Ciastoń. Jednak w walce finałowej kategorii 24kg Wiktoria przegrała z zawodniczką z Wrocławia i łącznie uplasowała się na drugim miejscu. Blisko złotego medalu był również Dawid Czykieta(33kg), który po emocjonujących walkach wywalczył srebro, wygrywając trzy pojedynki a przegrywając tylko jeden. Dla wszystkich judoków UKS Judoka Imbramowice zawody sportowe judo to nie lada przeżycie, dlatego równie ważne jak wynik sportowy były emocje w czasie walk, pot wylany na macie i liczne obtarcia wyniesione z zaciętych zmagań sportowych.

UKS JUDOKA IMBRAMOWICE

Wśród gości zaproszonych na XIII Turniej judo w Mietkowie znaleźli się: Adam Kozarowicz - Wójt Gminy Mietków, Józef Żygadło – Przewodniczący Rady Gminy Mietków, Andrzej Szawan - Starosta Powiatu Wrocławskiego, Ireneusz Słoma - Radny Powiatu Wrocławskiego, Małgorzata Komanecka - Dyrektor SP. w Mietkowie, Ewa Rajczakowska-Jarosz – Dyrektor Gimnazjum w Mietkowie. Organizatorem turnieju jak co roku był Pan Bolesław Bokła, Prezes Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Błyskawica Mietków i Gmina Mietków.