Ostatni turniej judo na zakończenie sezonu sportowego

wtorek, 21, czerwiec 2011

W zeszły weekend 18.06.2011 r. rozegrano XIII Memoriał Judo im. Edwarda Brzegowego w Strzegomiu. W zawodach uczestniczyli sportowcy z UKS Judoka Imbramowice. Dorobek medalowy małych judoków to dwa srebrne i dwa brązowe medale.

W międzynarodowym turnieju wzięło udział łącznie blisko 200 zawodniczek i zawodników z 14 klubów z Polski, Czech i Niemiec. Co ciekawe, do Strzegomia przyjechało aż sześć klubów z Czech i jeden klub z Niemiec. Na strzegomskich matach sportowcy z UKS Judoka Imbramowice walczyli ze zmiennym szczęściem i gdyby nie zbliżające się wakacje i lekkie rozprężenie – medali byłoby zdecydowanie więcej.

Drugie miejsce w turnieju wywalczyła Karolina Ciastoń (23kg) i Błażej Czykieta (41kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Roksana Nowak (23kg) i Adrian Oleksiuk(41kg). Blisko brązowego medalu było aż trzech zawodników UKS Judoka Imbramowice. Ostatecznie Dawid Czykieta(35kg), Bartosz Ciastoń(38kg) i Damian Kozieł(46kg) wywalczyli wysokie piąte miejsca w turnieju. Na siódmej pozycji uplasował się Arek Markiewicz(32kg), który startował w najliczniejszej kategorii (17 zawodników).

 4 miejsce Bartosz Ciastoń (38 kg)

XIII Memoriał judo otworzyła Pani Danuta Brzegowa – żona Trenera Brzegowego i Burmistrz Strzegomia Pan Zbigniew Suchyta. Wśród oficjalnych gości znaleźli się również Prezes AKS Strzegom, Wiesław Witkowski, Wiceprezes Dolnośląskiego Związku Judo – Zbigniew Zamęcki i Dyrektor OSiR-u – Andrzej Rajtar. Memoriał im. Edwarda Brzegowego ma już wieloletnią tradycję, dlatego zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju judo nie jest wcale łatwe i miejmy nadzieję, że w przyszłości drużyna UKS Judoka Imbramowice wróci ze Strzegomia również ze złotymi medalami.
/HAB/

UKS JUDOKA IMBRAMOWICE

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Ostatni turniej judo na zakończenie sezonu sportowego. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates