Ścieżka zdrowia zamontowana

poniedziałek, 30, wrzesień 2013

Pod koniec ubiegłego tygodnia przy Alei Złotych Dębów zamontowana została ścieżka zdrowia w postaci siłowni zewnętrznej. Zainstalowano na niej 9 urządzeń do ćwiczeń sportowych, które poprawiać będą kondycję ruchową mieszkańców. To pierwszy tego typu obiekt w naszej gminie, który ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu. Wśród urządzeń na siłowni zewnętrznej znajdują się masażer, wyciąg górny, prasa nożna, twister, orbitrek, piechur pojedynczy, narciarz, jeździec oraz poręcze.

 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie pozyskało na projekt "Ścieżka zdrowia - zakup i montaż zestawu urządzeń siłowni zewnętrznej na obszarze przestrzeni publicznej w miejscowości Żarów. Całość projektu wynosi ponad 31 tysięcy złotych, a wysokość dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego to 25 tyś. złotych. Projekt finansowany jest w ramach działania 413 – wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013.

Plac przy żarowskiej ścieżce zdrowia nabierze również nowego wyglądu. Na wiosnę planowana jest budowa nowego chodnika pomiędzy wszystkimi urządzeniami, zdobić go będą również ozdobne krzewy, zamontowane zostaną także ławeczki do siedzenia.

 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Ścieżka zdrowia zamontowana. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates