Dni Żarowa na sportowo

wtorek, 01, czerwiec 2010

Podczas tegorocznych Dni Żarowa sportowcy walczyli na różnych arenach, w różnych konkurencjach. Obok cyklicznie pojawiających się zawodów sportowych rozegrano I Otwarty Nocny Turniej w Piłkę Nożną na Orliku. Do rozgrywek przystąpiło dziewięć zespołów (90 osób), które rywalizowały w trzech grupach. Zwycięzcy grup spotkali się w meczach finałowych o miejsca 1-3, drugie miejsca zagrały o pozycje 4-6, natomiast trzecie o lokaty 7-9. Wszystkie mecze finałowe wygrali zawodnicy Reage na lodzie zostając mistrzem I Otwartego Nocnego Turnieju na Orliku.

Skład zwycięzców: Wielg Grzegorz, Katarzyna Brzeska, Chrapek Patryk, Klimaszewski Michał, Jasiński Michał, Ciupiński Adam, Skrzesiński Robert, Kania Dariusz, Kowalski Benedykt.

Końcowa klasyfikacja: 1. Reage na lodzie 2. Ofiarodawcy 3. Manhattan 4. Chłopaki z podwórka 5. Mam Talent 6. Colgate 7. Nocny Team 8. FC Tyskie 9. Cannabis

II Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa TKKF w Żarowie wygrały gimnazjalistki z Marcinowic wygrywając wszystkie spotkania.

Do turnieju koszykówki ulicznej zgłosiło się pięć zespołów. Po meczach „każdy z każdym” zwyciężył duet Patryk Gawron – Damian Dawlewicz z zespołu Schabowe Pani Jadzi wyprzedzając WNW Marcina Kłoka i Mateusza Brońskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Niepotrzebnie przyszliśmy – Przemysław Lisiecki, Piotr Pudlik. Czwarte miejsce dla White Nigga – Rafał Borowski, Patryk Malik. Piąta pozycja Bongo Bongo – Tomasz Łabuda, Rafał Dymlang.

Tenisiści rozegrali turniej deblowy, w którym wygrali Derek z Czekajem. Srebro przypadło Poradziszowi z Hance. Trzecia lokata dla M. Szpota, D. Szpota. Czwarte miejsce zajęli Tkaczyk z Chlebowskim. Piąte miejsce przypadło Dawlewiczowi z Heningiem.

Równolegle z tenisistami i koszykarzami odbył się Turniej Zakładów Pracy w Piłkę Nożną o puchar Burmistrza Miasta Żarowa, któremu w najważniejszych spotkaniach o medale towarzyszyły nielada emocje. Pierwszy raz rozgrywki rozegrano na kompleksie boisk sportowych „Moje boisko – Orlik 2012. Do turnieju przystąpiło osiem zespołów. Po meczach grupowych rozegrano półfinały. Electrolux uległ Samorządowcom 0:1. AKS pokonał PCO 2:1. Mecz o trzecie miejsce wygrali pracownicy PCO, którzy zachowali zimniejszą krew w rzutach karnych. W meczu finałowym pomiędzy Samorządowcami z Żarowa a AKS Żarów po regulaminowym czasie gry remis 1:1. O ile w meczu o trzecie miejsce potrzebne były tylko cztery rzuty karne do rozstrzygnięcia, to w finale oglądaliśmy festiwal karnych w ilości 22. Turnie wygrał zespół AKS Żarów.

Końcowa klasyfikacja: 1. AKS Żarów 2. Samorządowy Żarów 3. PCO Żarów 4. Electrolux Żarów 5. Bridgestone Żarów 6. Thermaflex Żarów 7. Nova Żarów 8. Eurotrans

W turnieju szachowym o puchar Burmistrza Miasta Żarów wzięło udział 24 zawodników i zawodniczek. Grano 7 rund, tempem 15 min dla zawodnika. W kategorii OPEN zwyciężył Andrzej Piciński przed Pawłem Paradowskim i Czesławem Stecem. Kategorię kobiet wygrała Ewelina Dominik wyprzedzając Sabine Stawiak. W śród juniorów młodszych równych nie miał Dawid Mozol. Na dwóch kolejnych pozycjach uplasowali się Michał Dołharz, Michał Makuch. Kategorię wyżej, junior starszy wygrał Konrad Sołek. Wyprzedzając Tomasza Gadzinę i Patryka Sapka. W śród juniorek zwyciężyła Aleksandra Olszewska. Druga była Klaudia Stawiak a trzecia Natalia Dominik.

Zawody wędkarskie zgromadziły 23 osoby. Dopisała pogoda, a co najważniejsze brały ryby. Wśród kadetów zwyciężył Dorian Kowalczyk, srebro dla Przemysława Borowskiego, brąz przypadł Szymonowi Cieślickiemu. W kategorii juniorów pierwsze miejsce dla Damiana Gadziny, kolejne lokaty – Kamil Fita, Artur Kubicki. Wśród seniorów na najwyższym stopniu podium stanął Mirosław Pasternak, wice mistrzem został Radosław Bartosiński, trzecim miejscem podzielili się Piotr Mazur i Jerzy Pakosz.

W IV Memoriale im. Edwarda Sypniewskiego w piłce siatkowej mężczyzn zwyciężył zespół TKKF Chemik Żarów, wyprzedzając Strzelce Opolskie, Katowice, Wieruszów. Grano do dwóch wygranych setów. Każdy zespół wybrał najbardziej wartościowego zawodnika. W zespole żarowskim został nim Łukasz Jadach.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów