Zimowe ferie dobiegły końca

poniedziałek, 30, styczeń 2012

Czas zimowej laby dobiegł końca i przyszedł czas na podsumowanie dwutygodniowej przygody z dziećmi i młodzieżą szkolna, którzy tegoroczne ferie spędzili w domu.
Zimowe Ferie trwały od 16.01-27.01.2012 r. Jak co roku instruktorzy Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przygotowali różnorodne bloki zajęć: edukacyjne, sportowe, rekreacyjne oraz plastyczne. W zajęciach wzięło udział ok. 200 dzieci i młodzież w wieku od 5 – 19 lat.

Zajęcia edukacyjne
W ramach zajęć edukacyjnych odbyły się plenery fotograficzne dla młodzieży. Celem wyprawy był Staw Miejski i jego „domownicy”. Kolejnym etapem były warsztaty cyfrowej obróbki zdjęć zrobionych przez uczestników pleneru.
Odbyła się również wycieczka do Żarowskiej Izby Historycznej. Uczestnicy zapoznali się z nową ekspozycją archiwalnych materiałów i eksponatów. Ponadto, w czasie ferii dzieci częściej zaglądały do Izby Historycznej, gdzie miały okazję wysłuchania opowieści związanych z dziejami naszej gminy.
Sportowe
W ramach zajęć sportowych odbyło się wiele turniejów i rozgrywek, w których brały udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Każdy, kto preferuje sportowe zabawy miał okazję uczestniczyć w turniejach: Tenisa Stołowego, Unihokeja, Szachowy, Halowej Piłki Nożnej (SP oraz Gimnazjum). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo odpowiednie medale.
Rekreacyjne
Miłośników gier planszowych również nie zabrakło. Dzieci i młodzież rywalizowali w turniejach: Warcaby, Chińczyk, Piłkarzyki. Po każdym zakończonym turnieju i zliczeniu punktacji, wyłonieni zostali zwycięzcy turniejów planszowych, którym wręczone zostały dyplomy i medale.
Plastyczne
Amatorami zajęć plastycznych okazały się dzieci ze szkół podstawowych. Podczas feryjnych zajęć miały okazję poznać technikę odlewania gipsu oraz uczestniczyć w całym jego procesie – od przygotowania materiałów do konserwacji pomalowanej gipsowej figurki. Dzieci brały również udział w zajęciach papieroplastyki, podczas których wykonał: bibułkowe kwiaty dla babci i dziadka, zielone smoki (origami), wiosenne motyle na patyczkach oraz makatkę, na której widnieje wielki flakon z kolorowymi kwiatkami wykonanymi z materiałów służących do wyrobu rolet. Zabawa z masą solną również przypadła dzieciom do gustu. Najpierw same ugniatały ciasto, później barwiły kawałki masy solnej farbami i lepiły różne przedmioty, min. aniołki,pieski, węże i tp. Na zajęciach z malarstwa dzieci zapoznały się z techniką mieszania farby oraz  odpowiednim ich  nakładaniu na powierzchnię malowanego przedmiotu. Wszystkie odlane przez dzieci gipsowe przedmiot zostały pomalowane, zagruntowane lakierem i zabrane przez właścicieli do domu.

Ferie zimowe dobiegły końca i nadszedł czas powrotu dzieci do szkół. Zatem życzymy im jak najlepszych wyników w szkole. DO ZOBACZENIA na cotygodniowych zajęciach w GCKiS.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Zimowe ferie dobiegły końca. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates