X Noc Piżamowa

niedziela, 02, sierpień 2015

Jubileuszowa Noc Piżamowa rozpoczęła się 29 lipca o godz. 16.00, a skończyła się 30 lipca o godz. 12.00. Organizatorem tej aktywnej formy spędzania wolnego czasu dla żarowskich milusińskich jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie wspierane przez Żarowskiego Stowarzyszenia „Edukacja”. 20 godzin poza domem, to niezapomniany czas, jaki spędzili uczestnicy na zabawach i grach, a także na integrowaniu się w grupach nie tylko rówieśniczych.

Galeria zdjęć /facebook/

Najważniejsze, podczas Nocy Piżamowej jest jednak to, że: czy jesteś mały, czy duży to znajdziesz swoje miejsce i przyjaciół w grupie. Na 10 urodziny Nocy Piżamowej czekała na dzieci wyjątkowa atrakcja. Każde z nich otrzymało od organizatora poduszkę-jasiek z napisem „X Noc Piżamowa – 2015”. Natomiast, zadaniem dzieci było pomalowanie swojej poduszki, według własnego projektu, niespieralnymi farbami do tkanin. Zabawy i radości było co niemiara i pytań takich jak: „czy naprawdę będą mogli zabrać swoją podusię do domu?”, lub „cz naprawdę jest ich?” O godz. 19.00 zapachniała dzieciom pieczona kiełbaska z grilla, więc udaliśmy się na kolację pod „chmurką”. Po kolacji było szykowanie noclegu i tradycyjne budowanie z mat „domków”, w których po wyprawie nocnej – podchodach – poukładali się wszyscy do snu. Nazajutrz, po porannej toalecie pyszne śniadanko, a na deser – kanapka z kremem czekoladowym, później sprzątanie, zabawy z piłką, a dla amatorów wyplatanek – samodzielne wykonanie bransoletki z gumek. Zanim rodzice odebrali swoje zmęczone, ale szczęśliwe dzieci o godz. 12.00, opiekunowie wręczyli im jubileuszowe dyplomy udziału w X Nocy Piżamowej.

GCKiS przypomina, że w dniach 26-27 sierpnia 2015 r. odbędzie się kolejna, XI Noc Piżamowa, na którą należy wyposażyć dziecko w dodatkową białą koszulkę (nie musi być nowa). Zgodę na udział dziecka można pobrać, lub wypełnić na miejscu w biurze GCKiS już od 1 sierpnia, w każdy dzień pracujący, w godz. od 8.00 – 16.00

Składamy serdecznie podziękowania Pani Alicji Ciupińskiej, Pani Patrycji Ślęzak, Panu Zbigniewowi Wasik, Panu Przemysławowi Wójcikowskiemu oraz Pani Joannie Reruch za pomoc w zorganizowaniu i opiece nad naszymi żarowskimi POCIECHAMI podczas Nocy Piżamowej – WIELKIE DZIĘKI!!! - bez Nich, nie mogłaby dojść do skutku, tak lubiana przez dzieci i rodziców Noc Piżamowa.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 X Noc Piżamowa. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates