Kolejna 23. edycja WOŚP zakończona

poniedziałek, 12, styczeń 2015

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: „DIAGNOSTYKA – PEDIATRIA – ONKOLOGIA – KARDIOCHIRURGIA, GODNA OPIEKA LUDZI W PODESZŁYM WIEKU” za nami.
Żarowscy wolontariusze od samego rana, z puszkami w rękach, chodzili po ulicach Żarowa zbierając pieniążki, dając tym samym świadectwo swej wrażliwości i chęci pomocy innym. Po południu, o godzinie 15.00 rozpoczął się blok artystyczny w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

W tym roku w Żarowie uzbieraliśmy 19.231,029 zł (w tym 3.984.48 zł z licytacji) oraz 19,58 euro i inne monety walut obcych.

>>> Zdjęcia

 Mieszkańcy mogli zobaczyć i wysłuchać koncertu Zespołu Śpiewaczego „Żarowianie” i „Żarowskiej Orkiestry Dętej” pod batutą Dariusza Piechowiaka. Dla WOŚP-u zatańczyły dwa dziecięce zespoły taneczne: ZUMBA KIDS pod kierownictwem Beaty Rejek oraz Zespół Taneczny KALNO pod opieką Ewy Wołek. Na zakończenie bloku artystycznego wysłuchaliśmy recitalu wokalno-instrumentalnego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, podczas którego wystąpili: Chór SP Żarów, Maciej Pasternak, Barbara Chodyniecka i Maciej Wiciński.
Ponadto, przez cały czas otwarty był WOŚP-owski sklepik z ciastami domowymi przygotowany przez Żarowski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Loteria Fantowa, w którą kolejny raz zaangażowała się Młodzieżowa Rada Miejska.

W trakcie trwania imprezy dostępne były stoiska, przygotowane przez „żarowskich miłośników sztuki”:
„Artyści są wśród nas” - malowanie na sztalugach z lokalnymi artystkami i opiekunkami tych zajęć są: Wanda Hüpner oraz Weronika Przewoźna
„Wytwórnia WOŚP-owskich wiatraczków” - zajęcia prowadziły: Małgorzata Salwowska i Marta Dobrowolska – nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie
„Każdy może zostać ARTYSTĄ – malowanie odlewów gipsowych” - opiekunem stoiska z odlewami gipsowymi była Stanisława Biernacka dyrektor Biblioteki Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego w Żarowie,
„... i Ty zostań ceramikiem” – zajęcia lepienia w glinie prowadziła Joanna Reruch z GCKiS
„Salonik Kosmetyczny dla Dzieci” - w tym dniu wizażystką była Elżbieta Kulas – instruktor pracowni plastycznej i ceramicznej w GCKiS w Żarowie

Aukcja Gadżetów Orkiestrowych rozpoczęła się o godz. 18.30. Jak każdego roku mieszkańcy Żarowa dopisali i wzięli czynny udział w aukcji.
23 Finał WOŚP zakończył się o godz. 20.00 „Światełkiem do nieba” - czyli tradycyjnie akcję zakończyliśmy fajerwerkami.

Dokładna kwota jaką w tym roku uzbieraliśmy podana będzie po ostatecznym przeliczeniu wszystkich puszek w Banku Zachodnim w Żarowie.

Organizatorzy 23 Finału składają gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Kolejna 23. edycja WOŚP zakończona. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates