Wycieczka dla laureatów konkursów

środa, 22, październik 2014

W dniu 17 października dzieci i młodzież – laureaci konkursów plastycznych, zorganizowanych z okazji 60-lecia Nadania Praw Miejskich Miastu Żarów, wzięli udział w wycieczce do Krasiejowa. Zwycięzcy wzięli udział w trzech konkursach plastycznych: "Żarów wczoraj, Żarów dziś" – zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Żarowie, "Żarów w akwareli, szkicu i grafice" (dzieci starsze) oraz "Żarów widziany oczami dziecka" (dzieci młodsze) z Pracowni Plastycznej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Organizatorem i fundatorem wycieczki był Urząd Miasta Żarów.

W Krasiejowie znajduje się muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki umieszczone na ciągle aktywnym terenie wykopalisk. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Gimnazjaliści poszli zwiedzać Park Nauki i Ewolucji Człowieka, natomiast dzieci ze szkół podstawowych odwiedziły JuraPark. Na terenie JuraParku udaliśmy się do oceanarium 3D gdzie pozanaliśmy podwodny świat zwierząt, zamieszkujących niegdyś naszą planetę. Niewątpliwie największą atrakcją był rekin, który mierzył conajmniej 15 metrów i "próbował przebić szybę" oddzielającą nas od niego. Później udaliśmy się do kina 5D, w którym obejrzeliśmy bajkę oraz film o podziemnych wykopaliskach. Następnie starsza grupa dołączyła do nas i razem z pania przewodnik udaliśmy się pociągiem do Tunelu Czasu gdzie poznaliśmy historię naszej planety. Resztę trasy pokonaliśmy już pieszo. Prawdziwą atrakcją, którą zobaczyliśmy były gady i dinozaury z okresu Jury i Triasu. Niesamowite repliki obrazujące przypuszczalnie realne wymiary tych stworzeń przeniosły nas w świat prehistoryczny. Pani przewodnik podała nam krótką charakterystykę każdego z nich i odpowiadała na wszystkie nasze pytania. Po pieszej i niesamowitej wyprawie musieliśmy wrócić do rzeczywistości.

Wszyscy byłi bardzo zadowoleni z wyczieczki. Tak więc JuraPark Krasiejów to nie tylko dinozaury, ale prawdziwe centrum rozrywki i edukacji dla dzieci, młodzieży a także dla dorosłych.

 

 

 

 

 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Wycieczka dla laureatów konkursów. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates