Senyor Rici na świdnickim rynku

poniedziałek, 20, październik 2014

Radość, entuzjazm, śpiew, taniec i energia to cechy seniorów, którzy spotkali się w Świdnicy aby świętować tegoroczne Dni Seniora. 

Kolorową defiladą między kroplami kropiącego deszczu rozpoczęła się defilada uśmiechu przy dźwiękach orkiestry dętej.

 

Defilada wprowadziła uczestników do sali teatralnej w Świdnickim Ośrodku Kultury, gdzie odbyła się gala otwierająca wydarzenie. Uroczystość poprowadziła pani Bożena Kuźma ze Świdnickiego Ośrodka Kultury, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości – posłów, przedstawicieli samorządów świdnickich oraz seniorów. Symbolicznym otwarciem wydarzenia było przekazanie z rąk prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka i przewodniczącej Rady Miejskiej, Joanny Gadzińskiej kluczy do miasta przedstawicielowi seniorów panu Józefowi Daleszyńskiemu.
Przed częścią artystyczną zaprezentowano amatorski film mówiący o marzeniach, pragnieniach i wspomnieniach podopiecznych Domu Dziennego Pobytu "Przystań". W trakcie wydarzenia zaprezentowano program artystyczny przygotowany specjalnie na tą okoliczność przez seniorów. Następnie wzruszenie pogłębił występ teatrzyku "Zielona Gęś", który mówił o radości z życia. Kolejnie umiliły czas zaproszone zespoły senioralne muzyczno-taneczne.
„Życie zaczyna się po 60-tce” to motto tegorocznego spotkania. Koncert galowy ubogaciły chór kameralny „Senyor Rici” z Żarowa oraz „Ale Babki” z gminy Świdnica.
Wśród gości byli obok seniorów przedstawiciele parlamentu, samorządów, organizacji pomocowych i policji. Obchody trwały kilka dni, a wśród atrakcji m.in. grill z potańcówką, nordic walking i wycieczka.
Wśród gości byli obok seniorów przedstawiciele parlamentu, samorządów, organizacji pomocowych i policji. Obchody potrwają kilka dni, a wśród atrakcji m.in. DO ZOBACZENIA ZA ROK

 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Senyor Rici na świdnickim rynku. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates