Noc świętojańska z imprezami towarzyszącymi za nami

poniedziałek, 23, czerwiec 2014

W minioną sobotę 21 czerwca obok Stawu Miejskiego w Żarowie odbyła się Noc Świętojańska poprzedzona tradycyjnie pływaniem po stawie dla najmłodszych oraz finałem tegorocznego Turnieju wsi oraz świetlic środowiskowych.

Przeciąganie liny i łódki, piłowanie belki, puszczanie wianków i rzut kołem ratunkowym do celu. W takich konkurencjach mieszkańcy Pyszczyna, Pożarzyska, Mrowin, Przyłęgowa, Wierzbnej, Mikoszowa i Łażan zmagali się w przyjacielskich zawodach podczas Finału Turnieju Wsi. Tegorocznym faworytem sołeckiego spotkania zostało sołectwo z Pyszczyna, zdobywając największą ilość punktów.

>>> Zdjęcia

Tuż za nimi, na drugim miejscu ex aequo, z ilością 137 uzyskanych punktów uplasowali się mieszkańcy Pożarzyska i Mrowin. - Dobra zabawa, wspólna integracja, ale również społeczne zaangażowanie towarzyszy zawsze naszym wiejskim zmaganiom. Nie inaczej było także w tym roku. Chętnych do udziału w tym turnieju nigdy nie brakuje. W naszej wsi sporo jest młodych ludzi, którzy garną się do takiej zabawy. Ze wspólną integracją mieszkańców nie ma u nas nigdy żadnego problemu. A jaka jest recepta na sukces? To przede wszystkim siła i technika - mówił Ryszard Pawlik, sołtys Pyszczyna.

W sobotnią Noc Świętojańską w sportowych konkurencjach zmagali się również najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów. Najwięcej punktów udało się uzbierać dzieciom ze świetlicy środowiskowej "Chatka Puchatka" w Łażanach. Drugie miejsce wywalczyli podopieczni świetlicy środowiskowej "Euroclub" w Siedlimowicach. Trzecie miejsce na podium zamykali najmłodsi ze świetlicy "Jagódki" z Wierzbnej.

Tego dnia jednak triumfowali mieszkańcy wiejskich miejscowości, którzy oprócz prezentacji swoich talentów, przygotowali również stoiska z sołeckimi przysmakami. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw i konkursów dla dzieci oraz młodzieży, z których największym zainteresowaniem cieszyło się pływanie łódkami po żarowskim stawie.

Do wspólnej zabawy przygrywała Żarowska Orkiestra Dęta oraz chór Senyor Rici, a na koniec odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.

Organizatorzy Gminne Centrum Kultury i Sportu składają serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie: żarowskim wędkarzom - Jarosławowi Wachowiakowi, Józefie Łapeta, Dariuszowi Skwierczyńskiemu i Edwardowi Sambor, TKKF "Chemik", strażakom z OSP Żarów i pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Noc świętojańska z imprezami towarzyszącymi za nami. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates